طرز تهیه اسموتی های مفید بهاری

همرته ما باشید با طرز تهیه اسموتی های خوشمزه که می توانید برای خود و مهمانانتان تهیه کنید

اسموتی توت فرنگی و انبه

برای تهیه اسموتی توت فرنگی و انبه تنها به مقداری توت فرنگی، موز، انبه و چند قطعه یخ نیاز دارید، این مواد را در مخلوط کن ریخته و هم بزنید تا تبدیل به مخلوط یکدستی شود.

 

اسموتی سبزیجات بهاری

برای تهیه اسموتی سبزیجات بهاری طبقه اول این اسموتی به مواد اولیه ای همچون کاهو، جعفری، سیب، توت فرنگی و ریواس نیاز دارید؛ برای تهیه کاهو، دو قاشق غذاخوری جعفری، سیب، موز سرخ شده یخ زده، کنجد، خرمای خرد شده و یک دوم فنجان آب پرتقال را در مخلوط کن ریخته و هم بزنید تا محلولی یکدست تولید شود.

 

برای لایه دوم اسموتی، دو فنجان توت فرنگی خردشده، یک فنجان ریواس خرد شده، مقداری کنجد، خرمای خردشده، ۱۵۰ گرم ماست خامه‌ای و یک دوم فنجان آب پرتقال را در مخلوط کن ریخته به هم بزنید تا تبدیل به ترکیبی یکدست شود.

سپس مخلوط اول را در لیوان ریخته، آن را مدتی در یخچال بگذارید تا خود را ببندد، سپس نیمه دوم لیوان را با مخلوط بخش دوم پر کنید؛ در این زمان اسموتی شما برای مصرف آماده است.

 

اسموتی پرتقال با شیر بادام

برای تهیه اسموتی پرتقال با شیر بادام مقداری عصاره وانیل را با شیر بادام مخلوط کنید و سپس آن را با مقداری پرتقال در مخلوط کن ریخته و هم بزنید تا یک مخلوط یک دست تهیه شود.

 

اسموتی هویج استوایی

اسموتی هویج استوایی از میوه هایی همچون هویج، آناناس، گوجی بری و گلابی تشکیل شده است، برای تهیه اسموتی این میوه ها را به همراه مقداری یخ در همزن ریخته و یک مخلوط نسبتاً همدست تهیه کنید. در این نوشیدنی ویتامین C، A و آنتی اکسیدان های مفید برای سلامت بدن وجود دارد.

بیشتر بخوانید:  طرز تهیه ته چین شوید باقلا با مرغ

 

اسموتی نارگیلی

مواد لازم برای تهیه اسموتی نارگیلی، یک لیوان آب نارگیل، مقداری شیرنارگیل، پرتقال، گریپ فروت قرمز پوست گرفته که دانه‌های آن جداشده باشد، پرتقال خونی، زنجبیل تازه، مقداری شربت از طعم مورد نظر، دانه چیا، مقداری عسل برای طعم دهی. تمام مواد را در مخلوط کن ریخته و هم بزنید؛ برای تزئین هم می‌توانید از مقدار برگ ریحان یا دانه های چیا استفاده کنید.

 

اسموتی آووکادو با کره بادام زمینی

یکی دیگر از اسموتی های مفید برای افرادی که نمی‌خواهند چاق شوند، اما از طعم خوش اسموتی می خواهند لذت ببرند اسموتی آووکادو با کره بادام زمینی است. برای تهیه این اسموتی به یک دوم یک آووکادوی جا افتاده، یک موز رسیده سرخ شده که فریز شده است، دو قاشق غذاخوری پودر کاکائو، ۳ قاشق غذاخوری کره بادام زمینی، یک و یک دوم فنجان شکر، یک قاشق غذاخوری شربت افرا و یک دوم قاشق چایخوری عصاره وانیل نیاز داریم. برای تهیه این اسموتی تمام مواد اولیه را در مخلوط کن بریزید تا مخلوط یکدستی به دست آید.