9 ایده خلاقانه برای بازسازی خانه با کمترین بودجه

بازسازی خانه یکی از تفریحات لذت بخش  صاحب خانه هاست. تغییر خانه می تواند ارزش ملک را افزایش داده و خانه ای که رفته رفته قدیمی می شود، را جدید کند. این کار باعث می شود زندگی در یک خانه چندین و چند ساله جذاب شود. اگر فکر می کنید برای بازسازی خانه بودجه کافی ندارید در اینجا 9 نکته خلاقانه در بازسازی خانه را به شما معرفی می کنیم.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید برآورد قیمت بازسازی خانه را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال یک شرکت بازسازی در تهران باشید می‌توانید درخواست بازسازی خانه ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

1.همه اتاق ها را رنگ بزنید

یکی از مقرون به صرفه ترین قسمت های بازسازی، نقاشی دیوارهاست. با رنگ آمیزی می توانید بدون صرف هزینه برای تغییر مبلمان و دکوراسیون حال و هوای خانه را عوض کنید. مطمئنا این کار باعث می شود با بستن قرارداد با متخصص ها پول هدر ندهید. یک رنگ متفاوت می تواند با کمترین هزینه اتاق را از این رو به آن رو کند.

  1. روی دیوارها ابزار نصب کنید

شاید نصب ابزار قالب ( گچکاری ) خلاقانه ترین پیشنهاد برای بازسازی خانه نباشد چون خیلی از خانه ها از ابزارها دارند. به شیار و خط در راستا و زاویه دیوار  سقف و گاهی در قسمتی که این خطوط به هم میرسند ابزار گفته می شود. ابزار یکی از بهترین راه ها برای افزایش ارزش ملک و زیباتر کردن ظاهر کلی فضا است. فرایند انجام دادنش نسبتا ساده است و تنها لازم است با دقت و حوصله چند قطعه نصب شود. قالب غیر چوبی هم در بازار هست که خیلی هم مقرون به صرفه می باشد.

بیشتر بخوانید:  بهترین هتل های بارسلونا از نظر مسافران

3.روکش کابینت های آشپزخانه را عوض کنید

آشپزخانه یکی از فضاهای خانه است که بازسازی اش طرفداران زیادی دارد. اما تعویض کابینت ها و خریدن لوازم خانگی جدید گران تمام می شود. خوشبختانه یک ترفند برای تغییر دکوراسیون کم هزینه هم وجود دارد. با سنباده کشیدن کابینت ها و نصب روکش جدید، می توانید بدون نیاز به تعویض کابینت، ظاهر و حس و حال کابینت جدید را تجربه کنند.

  1. پله ها را موکت کنید

بازسازی پله ها هم می توانید هزینه بر باشد. اما نصب یک نوع روکش ارزان قیمت می تواند بدون نیاز به بازسازی کامل، به تغییر حال و هوای فضا کمک کند. این روکش های موکتی و یا از هر نوع دیگر، طرح و رنگ های متفاوتی دارند که قابلیت هماهنگ شدن با مبلمان یا طراحی خانه تان را دارند. هر صاحب خانه ای می تواند اندازه مناسب برای پله های خانه اش را به راحتی پیدا کند.

5.جای مبلمان را عوض کنید

مبلمان نقش بسیار پر رنگی در شکل گیری حس و حال کلی خانه دارد، اما تغییرش هم هزینه بر است. اکثر اوقات وقتی بودجه کم است، نمی توان مبلمان یا میز عسلی های جدید خرید. به همین دلیل باید بتوانیم از تاثیر جابجا کردن مبلمان استفاده کنیم. وقتی همان مبلمان قبلی اتاق به شکل دیگری در فضا چیده شوند، همه چیز تغییر می کند. این کار را میتوانید با وسایل همه اتاق ها بکنید. انجام این کار هیچ هزینه ای ندارد اما کاملا حس تغییر دکوراسیون کامل را به شما می دهد.

  1. لوازم ارزان تر خانه را تعویض کنید
بیشتر بخوانید:  بهترین هواپیما های مسافربری ایران

در هنگام بازسازی معمولا توجه ما به وسایل بزرگتر خانه جلب می شود. با این حال، لوازم کوچکتر هم می توانند تغییرات بزرگ ایجاد کنند. برای مثال، در اغلب خانه ها روی مبلمان و صندلی و تخت کوسن های کوچک دیده می شود. تعویض چیزهای کوچک هم از لحاظ اقتصادی بودجه زیادی نمی خواهد و هم خانه را تغییر می دهد.

7.دیوارها را با تابلوها و آثار هنری خودتان تزیین کنید

خیلی از صاحب خانه ها نمی دانند با اینهمه دیوار خالی چکار باید کرد. به جای آنکه برای خرید آینه های گرانقیمت و دکوری های از این دست هزینه کنیدبه آثار هنری خودتان را نصب کنید. مثلا یک نقاشی که خودتان کشیده اید، یا عکسی که خودتان گرفته اید. این یک روش عالی برای اختصاص دادن فضا به خودتان و همچنین صرفه جویی در هزینه هاست.

8.از برای جاسازی وسایل ایده های مینیمالیستی بهره بگیرید

مشکل خیلی از صاحب خانه ها این است که برای نگهداری وسایل جا کم می آورند. بدون شک نه تنها کلی وسیله برای انبار کردن دارید، بلکه باید آنها را طوری جاسازی کنید که خوب و زیبا به نظر برسند. اینجاست که کمی صرف هزینه برای ایجاد فضای نگهداری، ارزشش را دارد. نصب جالباسی و آویزان کردن گیره لباس برای سر و سامان دادن به لباس ها و چیزهای کوچک تر ایده خوبی است. چنین ابزاری برای افزایش ظرفیت کمدها و فضاهای خالی بسیار مفید هستند.

  1. چند لامپ جدید نصب کنید

نورپردازی یکی دیگر از عواملی است که می تواند فضای خانه را عوض کند. خوشبختانه تغییر نورپردازی خانه هم کم هزینه است. بسته به تمایل خودتان می توانید نورها را روشن تر و یا تیره تر کنید. در زمان تغییر نورپردازی، می توان رنگ لامپ ها را هم عوض کرد. ایجاد کمی نور رنگی ضعیف می توان بسته به رنگ لامپ، به اتاق احساس گرما و یا سرمای بیشتری بدهد.

بیشتر بخوانید:  ورکاده، تولیدکننده لوازم خانگی و ظروف پخت و پز آشپزخانه

جمع بندی

بازسازی هم می تواند یک راه عالی برای احساس رضایت از خانه باشد، بدون اینکه لازم باشد اسباب کشی کنید. اما هزینه های زیادی هم دارد که شاید هر کسی به راحتی از پسشان بر نیاید. این 9 روش خلاقانه به شما کمک می کند با یک بودجه کم به اهدافتان برسید.