12 دلیل که برای خواندن 12 کتاب در یک سال

این مقاله نوشته آریل آبک در وبسایت getunbound.com است و هدف اصلی آن اینست که انگیزه کافی به شما بدهد تا عادت مطالعه کردن را برای خودتان ایجاد کنید:

“در طلوع یک سال جدید، بسیاری از مردم قول و قرارهای جدید برای سال نو می دهند. قطعا به خودشان، یا شاید به دیگران. اگر کتاب خواندن هم یکی از مواردی است که علاقه دارید امثال به لیست کارهایتان اضافه کنید، این نوشته برای شماست. هیچ رازی در اینکه خواندن برای شما مفید است، نیست. اما دقیقا چگونه مطالعه زندگی شما را بهبود می بخشد؟ و چرا باید در یک سال آینده آن را در اولویت قرار دهید؟

1) خواندن برای مغز شما مفید است.

“خواندن برای ذهن مانند ورزش برای بدن است.” جوزف آدیسون این نقل قول را تقریباً 300 سال پیش، پیش از آنكه علم و تجهیزات مدرن تحقیقاتی بتوانند ادعایش را تأیید كنند، نوشت. اما امروز، مطالعات علمی نشان می دهد که خواندن شما را باهوش تر می کند. به عنوان مثال خواندن رمان باعث افزایش جریان خون و بهبود ارتباط در مغز میشود.

2) خواندن شما را با ایده های جدید آشنا می کند و شما را برای حل مشکلات دعوت می کند.

آیا تاکنون پیش از خواندن نتیجه گیری یک پرونده را در یک کتاب رمز و راز حل کرده اید یا یک اتفاق از وقایع را در یک رمان پیش بینی کرده اید؟ تفکر تحلیلی شما صرفاً از خواندن تحریک می شود. خواندن به شما کمک می کند الگوها را کشف کنید، مشکلات را حل کنید و اطلاعات جدید را به طوری که در نقش شخصیت ها زندگی می کنید، جذب کنید.

3) خواندن باعث می شود شما نویسنده بهتری باشید.

هنگام خواندن، مغز شما، تکنیک های خوب نوشتن و واژگان را جذب می کند. در هنگام مطالعه، خود شما ناخودآگاه سبکهای نگارش کتابهایی را که مورد توجه شما قرار گرفته است، کپی خواهید کرد. خواندن همچنین واژگان و هجی کردن شما را تقویت می کند. کلمات جدید در متن طبیعی خود ظاهر می شوند و شما می توانید معنی را از کلمات اطراف استنباط کنید، در حالی که به صورت بصری املای آنها را برای یادآوری دقیق بکار می گیرید.

4) خواندن مهارت مکالمه شما را بهبود می بخشد.

از آنجا که خواندن باعث افزایش واژگان و دانش شما در مورد نحوه استفاده صحیح از کلمات جدید می شود، به شما کمک می کند تا به وضوح آنچه را که می خواهید بگویید، بیان کنید. دانش شما از خواندن نیز به شما امکان می دهد تا با دیگران صحبت کنید. من عاشق صحبت کردن افراد – بخصوص بچه های کوچک – هستم که زیاد مطالعه میکنند. گفتگوی آنها عمیق است.

بیشتر بخوانید:  آموزش آنلاین بازی شطرنج

5) خواندن، جهان بینی و عقاید را تقویت می کند.

وقتی کتابی با جهان بینی همسو می خوانید، اعتقادات شما را تقویت می کند. اگر کتابی با جهان بینی مخالف می خوانید، دیدگاه شما را گسترده تر می کند و باعث می شود باورهای خود را بررسی کرده و به جستجوی حقیقت بپردازید.

6) خواندن باعث بهبود نظم و انسجام ذهن در شما می شود.

با رسانه های مدرن و اطلاعات فراوان و سریع، محدوده توجه ما کوتاه تر و کوتاه تر می شود. خواندن کتاب برخلاف مرور کردن یک صفحه وب، شما را مجبور به تمرکز می کند. برای به دست آوردن بیشترین استفاده از یک داستان، باید طرح را تثبیت کنید و کتاب را تکمیل کنید. با انجام این کار، مغز شما ارتباطات عمیقی را ایجاد می کند و تمرکز را تمرین می کند.

7) خواندن باعث افزایش دانش شما در مورد روانشناسی می شود.

خواندن می تواند سیاست، تاریخی، آداب و رسوم، فرهنگ، اقتصاد و عقل را به شما بیاموزد. غالباً این واقعیت ها در متن یک داستان قرار می گیرند و باعث می شوند تاریخ را به راحتی به یاد بیاورید. کتاب های روانشناسی گزینه اصلی من برای مطالعه هستند.

8) خواندن دانش فرهنگی را افزایش می دهد.

خواندن کتاب هایی که با فرهنگ های مختلف تنظیم شده اند، دانش آن فرهنگ ها و زندگی عاطفی و معنوی افرادی را که در آنجا زندگی می کنند فراهم می کند. من درک عمیق تری از فرهنگ ها از طریق خواندن به دست آورده ام. من در این فرهنگها نبوده ام، اما آنها را بخاطر مطالعه کردن، بهتر می فهمم.

9) خواندن تصورات شما را به چالش می کشد.

همانطور که می خوانید، خودتان را جای شخصیت ها قرار می دهید. مغز شما از کلمات موجود در صفحه فراتر می رود و جزئیاتی از قبیل ظواهر، احساسات و محیط اطراف را تصور می کند. ویلیام استیرون نوشت: “یک کتاب عالی باید تجربیات زیادی را برای شما به جا بگذارد و در پایان کمی خسته شوید. زیرا شما چندین زندگی را هنگام خواندن زندگی می کنید.”

بیشتر بخوانید:  نصب دوربین مداربسته هایک ویژن

10) خواندن مهارت شما را در یک حوزه مورد علاقه افزایش می دهد.

مطالعه در مورد زمینه یا علایق خاص شما می تواند موفقیت شما را در این زمینه بهبود بخشد. شما دانش واقعی کسب خواهید کرد و از آزمایشات و اشتباهات دیگران یاد خواهید گرفت. چند سال پیش به گیاهان دارویی و طب طبیعی علاقه مند شدم و از آنجا كه باغ گیاهشناسی ندارم به كتاب ها مراجعه كردم. ماهها بود که کتابهای گیاهی را می نوشیدم و در دانش غوطه ور بودم. وقتی توانستم گیاهان خودم را پرورش دهم، به دلیل خواندن از چندین آزمایش و شکست جلوگیری کردم. من می دانستم که نعناع برای برطرف شدن نفخ معده و برطرف شدن کامفری مفید است بنابراین من با نعناع خود، چای درست کردم.

11) خواندن به شما الهام میبخشد.

خواندن یک کتاب خوب مثل این است که در کنار یک شخص الهام بخش باشید. شما اقدامات الهام بخش را مشاهده می کنید، احساس اشتیاق مسری و میل به زندگی بهتر را خواهید داشت. وقتی حدود 14 سال داشتم، کتاب کارهای سخت نوشته الکس و برت هریس را می خواندم. فراخوان آنها برای فراتر رفتن از رفتار معمولی نوجوانان، مرا دلیر تر کرد و من به جای فرار از آنها، شروع به پذیرش چالش ها کردم.

12) خواندن استرس را کاهش می دهد.

خواندن در مورد چیزی که از آن لذت میبرید، روشی عالی برای استراحت است. مطالعه می تواند تنش در عضلات و قلب شما را کاهش دهد در حالی که اجازه می دهد مغز شما در ایده های جدید سرگردان باشد و به جای شخص دیگری زندگی کند. مطالعه، یک تعطیلات کوچک برای مغز شماست! ”

برای ساختن عادت کتابخوانی و مطالعه یک کتاب در هر ماه، یک حساب Goodreads ایجاد کنید. 12 کتابی را که می خواهید بخوانید تعیین کنید و “چالش خواندن” را انتخاب کنید و 12 کتاب را برای سال آینده هدف خود قرار دهید. یک دوست پایه برای مطالعه پیدا کنید (چالش، تشویق و یا حتی رقابت با یکدیگر). روز و ساعت مشخصی را انتخاب کنید و مطالعه آنها را برای مدت معینی، به عادت تبدیل کنید. پیشنهاد ما مطالعه کتاب خرده عادت های اتمی نوشته جیمیز کلیر است. هم یک کتاب خوانده اید، هم اینکه یاد می گیرید که چگونه عادت های خوبی مثل مطالعه را بسازید یا عادت های بدتان را بشکنید.