کبوتر بلژیکی، گرانترین کبوتر جهان لقب گرفت + عکس

1608440934 robeka.ir کبوتر بلژیکی، گرانترین کبوتر جهان لقب گرفت + عکس
دو خریدار چینی با پرداخت بیش از یک میلیون یورو در یک مناقصه، خرید گرانترین کبوتر جهان را به نام خود ثبت کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دو خریدار چینی رکورد خرید یک کبوتر را با پرداخت مبلغ ۱.۸ میلیون یورو در مناقصه ای در کشور بلژیک به نام خود ثبت کردند. این کبوتر ۳ ساله که نامش «نیو کیم» اعلام شده روز یکشنبه در این مناقصه در بلژیک به آن‌ها فروخته شد.

بیشتر بخوانید:  (تصاویر) حاشیه‌هایی از مسابقه اسب دوانی کنتاکی دربی ۲۰۲۱

این خریدار چینی در نیم ساعت پایانی این مناقصه، اقدام به ارسال قیمت کرده بودند. آن‌ها با نام مستعار «Super Duper» و «Hitman» در این حراجی شرکت کرده بودند. احتمال می‌رود آن‌ها از نیوکیم برای تولیدمثل کبوتر در چین که مسابقه پرندگان در آن درآمد سرشاری را نصیب مالکان کبوتر می‌کند استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:  خواص انواع فلفل و کاربردهای فلفل

1608440939 robeka.ir کبوتر بلژیکی، گرانترین کبوتر جهان لقب گرفت + عکس

نیو کیم در مسابقات pigeon Grand National Middle Ace که در فرانسه برگزار شده بود برنده تاج ۲۰۱۸ شده بود. «نیکولاس گیسِل برچت»، یکی از برگزارکنندگان این حراجی در این باره گفت: «من معتقدم که هرگز یک فروش رسمی با این قیمت به ثبت نرسیده است. فکر نمی‌کردم بتوانیم به این مقدار (قیمت) برسیم.»

1608440940 robeka.ir کبوتر بلژیکی، گرانترین کبوتر جهان لقب گرفت + عکس

گفتنی است؛ نیو کیم در حالی با ثبت قیمت ۱.۸ عنوان گرانترین کبوتر جهان را به خود اختصاص داد که بالاترین قیمتی که پیشتر برای خرید یک کبوتر به ثبت رسیده بود برای کبوتر نری با نام «آرماندو» به مبلغ ۱.۲۵ میلیون یورو بود.

بیشتر بخوانید:  تغییر رنگ خیره کننده یک آفتاب پرست در چند ثانیه

1608440942 robeka.ir کبوتر بلژیکی، گرانترین کبوتر جهان لقب گرفت + عکس