هزینه صدور ویزا برای سفر به کانادا

با اخذ ویزای کانادا است که مجوز ورودی شما به این کشور صادر می شود. این ویزا که از سوی دولت کانادا و بسته به شرایط درخواست کنندگان در انواع مختلفی ارائه می شود، پس از پرداخت هزینه ای تحت عنوان هزینه ویزای کانادا، به افراد واجد صلاحیت تعلق می گیرد.

پروسه مهاجرتی و اخذ ویزای کانادا یک فرآیند چند مرحله ای است که از لحظه تصمیم گیری تا لحظه رسیدن به هدف، به اشکال مختلف و در مراحل متعدد، متقاضیان را موظف به پرداخت هزینه می کنند. در نهایت است که تمامی این هزینه های پرداختی اعم از هزینه درخواست ویزا، انگشت نگاری، معاینات پزشکی، وکیل و هزینه زندگی کانادا، دستیابی به هدف نهایی، یعنی دریافت ویزا و مهاجرت به کانادا را با موفقیت روبه‌رو می سازد.

هزینه ویزای کانادا

جز هزینه درخواست ویزا که بسته به نوع ویزای کانادا دارای مبالغ متفاوتی می باشد، مابقی هزینه ها شامل هزینه انگشت نگاری، وکیل و… تا حدودی برای اخذ تمامی ویزاهای کانادا، مشابه به هم هستند.

برای اخذ ویزای کانادا چه شرایطی لازم است؟

در صورتی طی کردن تمامی روند مهاجرتی و اخذ ویزای کانادا برای افراد ممکن می شود که آنها از سوی ماموران مهاجرتی واجد شرایط و صلاحیت اعلام شوند. این واجد صلاحیت بودن متقاضیان با بررسی پرونده آنها و توجه به یکسری معیارهایی که در هر نوع ویزای کانادا متفاوت می باشد، تعیین می گردد. معیارهایی نظیر مدارک شناسایی معتبر، سن، مدرک تحصیلی، مدرک شغلی، مدارک مالی جهت اثبات تمکن مالی، عدم داشتن سوابق کیفری، گواهی پزشکی و… که هر کدامشان بسته به نوع ویزای درخواستی حائز اهمیت می شوند.

بیشتر بخوانید:  لیفت صورت بدون جراحی و درد

از آنجایی که این شرایط و معیارهای ارائه شده به ماموران مهاجرت به نوعی نمایانگر مهارت ها، ویژگی ها و بطور کل تمامی مشخصات افراد می باشد، پس می بایست در کامل ترین و حقیقی ترین شکل ممکن در اختیار ماموران قرار گیرد. سختگیری های ماموران در بررسی پرونده افراد و مواجه شدن آنها با هرگونه مدارک جعلی و دروغین میتواند جریمه های سنگین، رد درخواست و ریجکتی ویزای کانادا را برای متقاضیان به همراه داشته باشد.

شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا

پس ارائه کامل مدارک به همراه دارا بودن از تمامی شرایط لازمه و پرداخت هزینه های در نظر گرفته شده برای ویزای کانادا از عوامل تاثیرگذاری است که مسیر مهاجرتی را روبه پیروزی به حرکت در می آورد.

هزینه ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

اگر به قصد گشت و گذار، دیدار با خانواده و بطور کل اقامت کوتاه مدت، عزم سفر به کانادا را کرده اید، برای اخذ ویزای توریستی درخواست کنید. ویزای توریستی کانادا که از انواع ویزای های اقامت موقت کانادا محسوب می شود اجازه اقامت در یک بازه 6 ماهه را به متقاضیان می دهد. هر کدام از افراد بسته به نیاز خود قادر خواهند بود که این نوع ویزا را در سه مدل ویزای مولتی، ویزای سینگل و سوپر ویزای کانادا دریافت کنند. ویزاهایی که بر حسب وجود معیارها و شرایط زیر با متقاعد ساختن ماموران مهاجرتی، متقاضیان را بعنوان توریست می پذیرند. شرایطی همچون:

 • حداقل سن 18 سال برای متقاضیان
 • گذرنامه حداقل دارای اعتبار 6 ماهه
 • ارائه اسناد و مدارک با ترجمه رسمی به زبان انگلیسی و یا فرانسوی به سفارت کانادا
 • ارائه گزارشی جهت اثبات بازگشت به کشور مبدا پس از اتمام بازه اقامتی
 • برخورداری از تمکن مالی به منظور تامین هزینه های مسافرتی در مدت اقامت در کانادا
 • عدم داشتن سابقه سوء کیفری و جرم و جنایت در پرونده
 • گواهی معاینات پزشکی جهت داشتن سلامت جسمانی و روانی
بیشتر بخوانید:  با برنامه ریزی در کنکور پیش بروید

همراه با داشتن تمامی این شرایط و سپس پرداخت هزینه ویزای توریستی است که اخذ ویزای مورد نظر خود جهت مهاجرت توریستی به کانادا، میسر می شود. هزینه ای که برای همه نوع از ویزای توریستی بصورت یکسان از افراد کسر می شود.

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

با این حال، هر فرد متقاضی علاوه بر هزینه درخواست ویزای توریستی کانادا که برابر 100 دلار کانادا می شود می بایست 85 دلار را هم برای انجام فرآیند بیومتریک بپردازد. در صورت همراهی اعضای خانواده، هزینه درخواست و هزینه انگشت نگاری به ترتیب به مبلغ حدودی 500 دلار و 170 دلار خواهد رسید.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

با اخذ ویزای تحصیلی کانادا، نسبت به ادامه تحصیل و شروع دوره های آموزشی در کانادا اقدام کنید. افرادی که کوله بار خود را به جهت گذراندن تحصیل در کانادا بسته اند، پس از اتمام دوره تحصیلی خود قادر خواهند بود تا با اخذ ویزای کار، با گذر زمان اقامت دائم این کشور را نیز اخذ نمایند. ویزای تحصیلی کانادا در دو نوع ویزای دانش آموزی و ویزای دانشجویی با توجه به مقطع تحصیلی و شرایط موجود در هر یک از متقاضیان، صادر می گردد. شرایطی نظیر:

 • ارائه گذرنامه ای با حداقل اعتبار 6 ماهه
 • دریافت دعوتنامه و یا نامه پذیرش از سوی مراکز آموزشی در کانادا
 • داشتن توانایی مالی جهت تامین مخارج یکسال اولیه زندگی در کانادا
 • مدارک تحصیلی معتبر قبلی به همراه ریز نمرات و بالا بودن معدل تحصیلی
 • داشتن مهارت در زبان انگلیسی و یا فرانسوی
 • عدم داشتن سابقه کیفری در پرونده
 • ارائه گزارشی از برنامه و روند تحصیلی خود
 • ارائه گزارشی که نشان دهد متقاضی با اتمام دوره تحصیلی قصد بازگشت به کشور مبدا را دارد.
بیشتر بخوانید:  سوفله خوری | انواع سرویس سوفله خوری استیل در چشمگیر

در نهایت، متقاضیان واجد شرایط می توانند با طی کردن دیگر مراحل اخذ ویزا و پرداخت هزینه ویزای تحصیلی، زمینه تحصیل خود را در کشور کانادا مهیا سازند. هزینه ای که بر حسب نوع مقطع تحصیلی بعنوان شهریه تحصیلی از سوی موسسات آموزشی از محصلان دریافت می شود. بر همین اساس، هزینه ویزای تحصیلی برای متقاضیان محصل در مقطع مدارس کانادا (ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان) چیزی در حدود 15 الی 50 هزار دلار بطور سالیانه می باشد. در صورتی که متقاضیان دانشجو در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا، می بایست هزینه ای بالغ بر 15 تا 30 هزار دلار کانادا را در هر سال بپردازند.

جدا از شهریه تحصیلی، پرداخت هزینه ای برابر 150 دلار کانادا جهت گذراندن فرآیند مربوط به انگشت نگاری نیز از سوی هر متقاضی الزامی می باشد.