Dmax

عیب یابی اجاق گاز

gfhbnu675u5un 576u n65u 7tt6 800x533 عیب یابی اجاق گاز

بدنه اجاق گاز به راحتی باز می شود. به این صورت:

گام 1: پیچ پنل ها را باز کرده و دستگیره ها را بکشید. پنل های کنترل کننده که دستگیره ها به آن وصل هستند را در حالت خاموش قرار دهید. شاید دستگیره ها هم پیچ داشته باشند، پس با آچار یا پیچ گوشتی این پیچ ها را باز کنید.

 

گام 2: با باز کردن پیچ های اطراف پنل پشت آن را باز کنید. برای باز کردن پنل جلویی، دستگیره ها و پیچ های نگهدارنده پنل تزیینی را باز کنید. این پیچ ها ممکن است با قالب سفت شده باشند پس با پیچ گوشتی آن را باز کنید.

 

گام 3: برای دسترسی به مشعل، شعله ها و روکش آن را بردارید. کل بدنه روی گاز می تواند برداشته شود یا از لولا باز شود. با باز کردن لولای در هم می توانید درها را باز کنید. بعضی از لولاها چفت دارند که باید آن را باز کنید تا بتوانید در را بردارید.

بیشتر بخوانید:  نشانه های باهوش بودن چیست؟ + 8 موردی که ثابت می کنند شما باهوش هستید

 

گام 4: اگر لامپ گاز سوخته، پیچ های باقیمانده و پنل را باز کنید تا به لامپ برسید. لامپ سوخته را با لامپ جدید با همان میزان وات تعویض کنید و برای کسب این اطلاعات ته لامپ کهنه را بخوانید. سپس پنل باقیمانده را هم عوض کنید.

 

گام 5: اگر لامپ فر سوخته، آن را باز کرده و از فر خارج کنید. لامپ سوخته را با لامپی با همان میزان وات مخصوص فر تعویض کنید.

اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید همه چیزی که به آن نیاز دارید در این مقاله هست. اما برای استفاده از خدمات تعمیر اجاق گاز در تهران منزل توسط یک متخصص حرفه ای می توانید از بازار خدمات سنجاق کمک بگیرید. البته قیمت تعمیر اجاق گاز هم می‌تواند هدف شما برای جستجو در این بازار پر سر و صدا باشد.

بیشتر بخوانید:  بهترین رشته تحصیلی برای مهاجرت چیست و چطور انتخاب کنیم؟

788m8976nu67867numi7 533x800 عیب یابی اجاق گاز

چگونه فرهای دارای لعاب محفظه (خود تمیز ساز) را عیب یابی کنیم؟

دو نوع فر دارای لعاب محفظه وجود دارد، پایرالیسس و کاتالیزوری. فرهای پایرالیسس معمولا از گرمای 1000 درجه فارنهایت استفاده می کنند تا باقی مانده های غذای درون فر را بسوزانند. دود حاصل از سوختن از فر بیرون می رود. زمانی که فرآیند تمیزکاری تمام شود، می توان خاکستر باقیمانده را از آن خارج نمود.

فرهای کاتالیزوری روکش ویژه ای دارند که اجازه می دهند کثیفی ها در دمای پخت و پز معمولی سوزانده شوند. در این فرها، غذای های ریخته شده در فر یا خرده ها باید فورا تمیز شوند، وگرنه پایان خاص آن کارساز نخواهد بود.

احتیاط: هرگز برای تمیز کردن فرهای پایرالیسس یا کاتالیزوری از مواد شوینده استفاده نکنید.

بیشتر بخوانید:  راهنمای مراقبت از کاشی های سرامیک

try75877nn 7tu77un7u 800x533 عیب یابی اجاق گاز

اگر روش های درست را برای فر خود تمیز ساز خود دنبال کردید، اما هنوز هم به درستی تمیز نشده با یک فرد حرفه ای تماس بگیرید. البته قبل از تماس، بررسی های ساده زیر را انجام دهید:

  •         در قسمت ابتدایی صفحه کنترل بررسی کنید فیتیله ورم کرده یا مدارشکن با مشکلی مواجه شده است یا خیر.
  •         دقت کنید که انتخاب گر گرما روی حالت “تمیز کننده” قرار داشته، و تایمر روی حالت “دستی” قرار داشته باشد.
  •         اطمینان حاصل کنید که زمان مورد نیاز برای تمیزکاری را به فر داده باشید. اگر تنها بخشی از فر تمیز شده ممکن است برای تمیزکاری به زمان بیشتری نیاز داشته باشد.
  •         دقت کنید درب فر کاملا بسته شده باشد.