راهنمای خرید تشک در سال 1400

خواب از مهم ترین کارکرد های بدن به حساب می اید. بنا بر توصیه روانشناسان هر فرد باید به مدت 8 یا9 ساعت از شبانه روز خود را به استراحت و خواب اختصاص بدهد. از جمله عواملی که می تواند شرایط مطلوب خواب را ایجاد کند خرید تشک ارزان و مرغوب است. پس از داشتن خواب راحت با مدت زمان کافی شما روزی پر انرژی را شروع خواهید کرد چرا که آرامش ذهن و بدنی سر حال، انرژی کافی را برای گذران یک روز عالی فراهم می کند. بالعکس داشتن خواب نامناسب به علت خوابیدن بر روی تشکی غیر استاندارد می تواند بر سلامتی، احساسات و قدرت تفکر تاثیر منفی بگذارد. از جمله نکات مهمی که برای خرید بهترین تشک باید به آن ها توجه داشت می توان به موارد زیر اشاره کرد.باما همراه باشید.

اولین نکته برای خرید تشک دقت به بودجه و هزینه ای که برای این کالا میخاهید بکنید چون شما باید متناسب با ان مارک تشک خودرا انتخاب کنید میتوانید از تشک رویا استفاده کنید یا تشک ویستر استفاده کنید.

اگر شما هم قصد خرید تشک را دارید و نمی‌دانید که چه تشکی باید خریداری کنید تا برای شما مناسب باشد، این مقاله برای خرید تشک به دردتان می‌خورد، خرید تشک باید با حساسیت بسیار زیاد انجام شود. زیرا انسان بیش از یک سوم عمر خود را در خواب می‌گذراند پس خرید غیر مناسب می‌تواند مشکلاتی را برای انسان به وجود آورد.بهترین تشک برای خوابیدن، تشکی می باشد که از سطح تخت بالاتر باشد و ارتفاع آن کم نباشد. در تشک های معمولی، بحث ارتفاع اهمیت ندارد و ارتفاعی برای آن ها تعریف نشده است، در حالی که انواع مدل های طبی و خوشخواب موجود در بازار، از ارتفاع مختلف برخوردار می باشند. محتویات تشک ها و نوع موادی که در تولید آن ها به کار رفته در انواع مختلف این محصول متفاوت است و در نمایندگی برند های ایرانی می توانید ماکت مواد تشکیل دهنده هر نوع تشک را از نزدیک ببینید.

از جمله مواد تشکیل دهنده تشک های خوشخواب شامل نمد، فنر، موکت، یونولیت و فوم می باشد. در حالی که تشک های معمولی تنها از فنر تشکیل شده اند و اغلب در آن ها ابر و مواد پر کننده مانند پر و پشم نیز در آن ها وجود دارد.

دارا بودن یک خواب مناسب در شبانگاه، باعث ایجاد حس شادابی و سرحالی می‌شود و بر سلامت جسم و بهداشت روان شما موثر است.حالا ممکن است با خود بگویید چگونه می‌توان یک خواب راخت، درست و استاندارد داشت. بهتر است بدانید یک از مهم ترین ارکان برای داشتن خواب خوب، انتخاب بهترین تشک برای خودمان است.

بیشتر بخوانید:  معتبرترین نمایندگی اشنایدر الکتریک کجاست؟

تشک از مهم‌ترین عوامل در سلامت استخوان بندی و بهداشت خواب شما میباشد. با توجه به این مثال ها و مثال های بالا باید تا حدودی فهمیده باشید که خرید بهترین تشک بسیار برای شما مهم است.

تشک بهتر = خواب بهتر

بهترین تشک ، تشکی میباشد که باعث آرامش اعضای بدن شما می شود و زمانی که بر روی آن می خوابید ستون فقرات شما بر روی آن احساس راحتی می کند. عقیده های مختلفی برای داشتن تشک خوب وجود دارد که ما در اینجا به درست و غلط بودن این عقاید می پردازیم:

تشک سفت خریداری کنیم یا تشک نرم؟

برای خرید تشک طبی تحقیقات نشان داده تشک سفت بهتر است و این تشک به شما کمک می کند خواب بهتری داشته و کمتر دچار کمردرد شوید، اما از خرید تشک های خیلی سفت هم پرهیز کنید به خصوص اگر عادت دارید به پهلو بخوابید.

هنگام خرید تشک باید آن را امتحان کنیم؟

بله سعی کنید هنگام خرید تشک بر روی آن دراز بکشید و اگر دیدید بدنتان بر روی آن فرو می رود سعی کنید تشک های سفت تری را خریداری کنید، سر و گردن باید به هنگام خواب در تشک فرو نرود.

آیا بر روی تخت های دو نفره می توان از دو تشک تک نفره استفاده کرد؟

خیر انجام دادن چنین کاری اشتباه است خرید تشک برای افراد با وزن های مختلف متنوع است. هرچند وقت تشک تان را سر و ته و پشت و رو کنید تا تمامی فشارها بر روی یک نقطه نباشد. پس از خرید تشک برای اینکه عمر تشک را بالا ببرید هرگز تشک را تا نکنید زیرا سبب از بین بردن ساختار اصلی تشک می شوید. همچنین بر روی تشک حتما ملحفه ای قرار دهید تا از کثیف و لکه دار شدن آن جلوگیری شود.

آیا تشک نیاز به محافظ دارد؟

می توان گفت محافظ تشک پارچه ای است که از ورود مایعات، گرد و غبار، تعریق و … به رویه تشک جلوگیری می کند. با استفاده از محافظ تشک از مشکلات ناشی از حوادث و نشت مواد به داخل تشک،حشرات مانند ساس و حشرات ذره بینی ، مواد آلرژی زا و آلودگی ها جلوگیری می شود. همچنین طول عمر انواع تشک مانند تشک فنری، تشک مموری فوم، تشک طبی، تشک معمولی را با استفاده از کاور تشک میتوان افزایش داد. همان طور که میدانید شستن تشک در منزل بسیار سخت و تاحدی بطور معمول غیر ممکن است بنابراین اگر از محافظ تشک استفاده شود دیگر نیاز به شست و شو و تعویض تشک نیست و همچنین سلامت محل خواب هم حفظ شده است. محافظ تشک انواع مدل ،سایز و جنس های مختلفی دارد که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. پس هنگام انتخاب و خرید بهترین تشک خوشخواب، حتما به همراه آن یک محافظ تشک خریدای نمایید تا از آسیب های احتمالی جلوگیری نماید.

بیشتر بخوانید:  چگونگی دوخت روکش مبل

چه موقع نیازمند خرید یک تشک تازه هستید؟

این یکی از اصلی ترین سوال ها در هنگام خرید بهترین تشک است، که باید به آن جوابی اساسی بدهیم. در واقع ما زمانی اقدام به خرید تشک خوشخواب می‌کنیم که تشک ما خراب شده است یا به بیماری های مختلفی دچار شده ایم. پس نباید اینطور باشد، تشک ما بعد از مدت معینی که بستگی به نوع آن و نوع استفاده ما دارد، باید تعویض شود.

محصولات بیشتر: خرید تشک خوشخواب

نشانه هایی که به ما نشان می دهدکه وقت آن رسیده که تشک جدیدی را خریداری کنیم چیست؟

زمانی که تشک شما صدا میدهد.

تشک شما دچار پارگی و ساییدگی شده میباشد.

فرو رفتگی و برآمدگی های ناخوشایندی در تشک تان به وجود آمده است.

زمانی که در خانواده اقوام و هتل ها خواب راحتی را سپری می کنید اما در تشک خود خواب راحتی ندارید.

هنگام خرید تشک باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

در چه وضعیتی احساس راحتی می کنید؟

اگر متاهل هستید حتما با همسرتان برای خرید بهترین تشک به بازار بروید.

بیشتر: تشک زست

قبل از آن که اقدام به خرید تشک کنید باید بدانید که نیاز شما در زمان خواب چه میباشد؟

تشک های طبی و فنری متصل مناسب همه افراد است ولی انتخاب و راحتی آن بستگی به وزن افراد دارد.

تشک های طبی بیشتر مناسب افرادی می باشند که عادت به این نوع تشک دارند و یا بخاطر توصیه پزشک مجبور به استفاده از آن می باشند.

تشک های فنری منفصل مناسب افرادی می باشد که عادت به استفاده از تشک های نرم دارند و میخواهند تمام سطح بدن خود توسط تشک پوشش داده شود.

تشک های هوشمند مانند بالشت های طبی حالت بدن شما را می گیرند و فاقد فنریت می باشد این نوع تشک در کشور آمریکا و کشورهای اروپایی بسیار پرطرفدار است.

تشک در همان یک ماه اول خودش را نشان می دهد پس بهتر است تشکی را خریداری کنید که به شرکت آن از نظر گارانتی و خدمات پس از فروش اعتماد داشته باشید.