رابطه زناشویی صحیح

در این مقاله به موضوع مهم رابطه زناشویی صحیح و عوامل موفقیت آمیز آن می پردازیم. تا انتهای این مطلب کاربردی، همراه شما هستیم.

مقدمه

عناصر مختلفی بر رضایت زناشویی در خانواده سالم تأثیرگذار است.  عوامل مختلفی مانند رضایت جنسی تأثیر مهمی در رضایت از رابطه زناشویی دارد. به طور کلی، افراد برای اهداف خاصی مانند یافتن معنی در زندگی و عشق به کیفیت بهتر زندگی زناشویی ازدواج می کنند.

اما ممکن است حتی کسانیکه از مشاوره ازدواج هنرزندگی استفاده کرده اند نیز بعدها دچار مشکلاتی شوند.

شایان ذکر است که ادامه ازدواج ممکن است به عواملی مانند رابطه زناشویی بستگی داشته باشد.  زیرا همسران هنگامی موفقیت بیشتری کسب می کنند که احساس رضایت از یکدیگر داشته باشند. ما در این مقاله به چگونگی رابطه زناشویی صحیح می پردازیم.

آن چه در این نوشتار، بررسی می شود:

رابطه زناشویی صحیح

نقاط برانگیختگی جنسی همسر

اسرار لذت بردن  زن در رابطه جنسی

اسرار لذت بردن مرد از رابطه جنسی

نتیجه گیری

رابطه زناشویی صحیح

در ازدواج، عواملی هستند که یک زندگی آیده ال رامی سازند. احترام متقابل، صداقت و سایر موارد که جنبه معنوی در زندگی دارند. این عوامل باعث می شوند تا زوجین احساس رضایتمندی کنند. اما نیاز جنسی و برطرف کردن آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

ممکن است همین جنبه جنسی در زندگی، یک زندگی را تداوم و یک زندگی را نابود کند. در ادامه به عوامل موثر در ایجاد روابط زناشویی صحیح صحبت خواهیم کرد.

از ویژگی های روابط  همسران، احتیاجات و خصوصیات زندگی جنسی، ایمنی و سلامت زندگی جنسی بین همسران است که می توان دریچه ایمنی برای صلح، دوام و سلامت روابط زناشویی و خانوادگی در تمام سطوح انسانی، عاطفی و اجتماعی نام برد. رابطه جنسی یک نیاز ذاتی برای مردان و زنان است.  به خصوص بعد از ازدواج و تجربه آن، به یک ضرورت و نیاز تبدیل می شود که به سختی می توان آن را کنار گذاشت.

وقتی اصطلاح سلامت جنسی را می شنویم، منظورمان عناصر زیر است:

 • فعالیت جنسی
 • ابراز جنسی، تحریک و ارگاسم
 • لذت بردن از روابط جنسی و مقاربت بدون احساس گناه و ترس
 • نیازهای عاطفی و احساسات مربوط به رابطه جنسی و مقاربت
 • تولید مثل و باروری
 • لذت و آرامش
بیشتر بخوانید:  دلایل پیچیدگی مغز انسان

همچنین در اینجا مهم است که مهمترین حقوق جنسی زن وشوهر را درک کنیم، از جمله:

 • درک و شناختن بدن
 • درک و ابراز احساسات
 • انتخاب مناسب ترین وقت و زمان مقاربت که باعث اذیت دو طرف نشود
 • حق داشتن روابط جنسی و مقاربت برای زوجین متاهل در یک زمان و روشی که مناسب آن ها باشد.
 • حق شرمنده نبودن از جزئیات بدن
 • نداشتن احساس شرم هنگام صحبت در مورد ضروریات زندگی جنسی

در رابطه زناشویی صحیح، عناصر و احتیاجات ضروری برای موفقیت زندگی جنسی و روابط جنسی بین همسران وجود دارند که خواسته ها، هوس ها و علایق خاص  از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است. بر این اساس، مهمترین آن موارد ضروری عبارتند از:

احترام متقابل

نوازش

از اجبار بپرهیزید.

به خواسته های شریک زندگی  احترام بگذارید.

کار مشترک برای دستیابی به لذت جنسی و تأمین نیازها و خواسته های جنسی هر دو را انجام دهید.

رابطه جنسی بخشی از روابط انسانی و عاطفی است. این عقیده که تعامل بین دو نفر باید با استانداردهای انسانی و اخلاقی محترمانه مطابقت داشته باشد، نباید از حیث کرامت دیگری نادیده گرفته شود و مورد توهین قرار گیرد.

نقاط برانگیختگی جنسی همسر

ثابت شده است که لذت جنسی و هیجان جنسی دو مرحله است که مقدم بر روند رابطه است. زیرا در طول روند رابطه جنسی یا مقاربت ادامه می یابد تا میل جنسی افزایش یابد و لذت بیشتری در رابطه برقرار شود تا زمانی که مرحله ارگاسم برای لذت زن حاصل شود.  این نکته حائز اهمیت است که رسیدن به ارگاسم در یک مرد به طور متوسط ​​5-7 دقیقه طول می کشد، در حالی که این مدت زمان برای خانم ها به طور متوسط ​​به 15 دقیقه می رسد.

هنگام صحبت در مورد لذت بردن، لازم است در مورد یک نکته مهم توافق کنیم که نقاط هیجان جنسی در بانوان، متفاوت است. همچنین این نکته در مردان نیز تفاوت دارد.

نکات هیجان را می توان کلیدی برای دستیابی به لذت جنسی بیشتر برای زن و شوهر دانست. در اینجا، کشف نکات لذت بردن زن، نیازمند تلاش شوهر در شناختن آن ها و صحبت با همسر و پرسش از وی در مورد او است. معروف ترین نکات هیجان برای بسیاری از زنان شامل:

بیشتر بخوانید:  فال عاشقانه

ناحیه کلیتور و به طور کلی واژن

ران

نوک سینه ها

گردن

لب

پا می باشد.

شوهر باید مناطقی که زن را تحریک می کند، کشف کند. جایی که دانستن وی در کنترل لذت همسر در هنگام رابطه و رسیدن به ارگاسم و رضایت جنسی در هنگام برقراری رابطه جنسی کمک می کند.  سوال از همسر در مورد مناطقی که بیشتر میل جنسی او را تحریک می کنند، بعد از دانستن این موارد و دسترسی به آن ها و موفقیت در ارتباط زناشویی موفق، بیشتر مفید است.

همچنین لمس، نجوا و استفاده از برخی عناصر و ابزارهای خارجی که هیجان جنسی را افزایش می دهند، ممکن است هدف را برآورده کند و مکمل سایر عناصر مهم و نکات در لذت بردن از همسر در مقاربت و رابطه جنسی و لذت بردن زن باشد که همسر نیز تا مرحله ارگاسم و لذت متقابل در هنگام رابطه جنسی، زن را یاری کند.

اسرار لذت بردن  زن در رابطه جنسی

برخی از مردان و شوهران هنگام برقراری رابطه جنسی با همسران خود اشتباه می کنند و معتقدند که هدف از رابطه جنسی موفق، فقط در انجام نزدیکی است! در حالی که  موفقیت در نزدیکی آن چیزی است که زن می خواهد تا لذت جنسی به دست آورد و نیاز و میل جنسی خود را برآورده کند!

مقدمه هایی در رابطه جنسی  به وسیله بوسیدن، حرکات وابسته به افزایش شهوت، ایجاد ارتباط کلامی، تعریف از جسم زن، لمس و نوازش بدن زن  و غیره  نشان داده می شود که شوهر در تلاش برای تحریک جنسی همسر و لذت بردن از همسرش قبل و در حین رابطه است.

اسرار لذت بردن مرد از رابطه جنسی

مردان نسبت به زنان تحریک پذیری سریع تری دارند. عواملی در تحریک پذیری مردان و ایجاد رابطه جنسی صحیح وجود دارد که زن باید به این نکات توجه کنند.

–  بوی زن:

مرد دوست دارد که زن لباس مرتب و خوشبو بپوشد. همچنین به رایحه عطری که با نزدیک شدن به او استشمام می کند، اهمیت می دهد.

بیشتر بخوانید:  خاطرات شمال محاله یادت بره!

–  رابطه جنسی دهانی:

مردان، رابطه جنسی دهانی را حتی برای مدت کوتاهی دوست دارند که این امر باعث می شود تا احساس هیجان و شادی بیشتری داشته باشد.

–  حس لامسه:

همه مردان ترجیح می دهند که شریک زندگی خود را با استفاده از حس لامسه، لمس کنند و همه قسمت های مختلف بدن او را ببینند. به گونه ای که او را در ایجاد لذت و شهوت  تحریک کند.

–  ابراز عشق:

یک مرد مانند یک زن است، دوست دارد که عشق همسرش  به او را در طول رابطه احساس کند، بنابراین برای ابراز این عشق خیلی سخت نگیرید.

–  شوخی:

مرد شخصیتی را دوست دارد که بامزه است، با چهره ای لبخند می زند و اشکالی ندارد اگر در حال نزدیکی باشید و شوخی هایی را به زبان بیاورید.

–  ارتباطات:

ارتباطات برای مرد مهم است. چه با نگاه یا حتی با کلمات، بنابراین او دوست ندارد که همسرش چشمانش را ببندد، بلکه ترجیح می دهد تا با همسرش با چشم صحبت کند و به او بگوید که او قدردان است، برای حضور در کنار او و لذت بردن از آن است.

–  درخواست رابطه از زن:

مرد دوست دارد که زن درخواست کننده رابطه  و آغاز کننده رابطه باشد. همچنین هنگام تماشای تلویزیون یا حتی دوش گرفتن، روابط سریعی برقرار کند.

–  کنترل در رابطه:

اگرچه مرد دوست دارد که همه چیز را کنترل کند، اما گاهی اوقات ترجیح داده می شود که زن در طول رابطه کنترل خود را به دست بگیرد و ابتکار عمل را برای برداشتن تمام مراحل بر عهده بگیرد.

–  رضایت همسر:

رضایت همسر از رابطه یکی از مواردی است که باعث می شود تا مرد احساس خوشبختی و رضایت از خودش داشته باشد.

نتیجه گیری

‌برای داشتن رابطه زناشویی صحیح و سالم؛ داشتن علاقه، احترام، اعتماد و رضایتمندی از یکدیگر از موارد مهم هستند. این موارد ارتباط مستقیم با  کیفیت رابطه زناشویی جنسی دارند. پس زن و شوهر هر دو در داشتن زندگی زناشویی صحیح تاثیرگذارند و زندگی ایده آل خود را می سازند.