جادوی رنگ آبی در خانه

مبل آبی فیروزه ای,مبل آبی کمرنگ

طیف های رنگ آبی

انتخاب مکمل رنگ آبی در دکوراسیون برای افرادی که دوست دارند از این رنگ پرطرفدار در طراحی داخلی منزل خود استفاده کنند، اهمیت زیادی دارد. آبی درواقع رنگی پر از آرامش است که زیبایی شگفت انگیزی به محیط منزل شما می بخشد.

آبی یکی از رنگ های مورد علاقه‌ بین مردم جهان است. این رنگ به عنوان رنگی قابل اعتماد، راحت و دوستانه و آرامش بخش پذیرفته شده است. چنانچه تمایل به انتخاب رنگ آبی برای دکوراسیون و یا چیدمان منزل هستید، انتخاب های گسترده ای از بین طیف های این رنگ دارید. به عنوان مثال جنس لطیف آبی با رنگ زمینه خاکستری قابل مشاهده است و تمیزی و روشن بودن این رنگ را به تنهایی می توانید حس کنید. رنگ آبی تنوع بسیار زیادی دارد و به علت سادگی اش بی نظیر است.

رنگ آبی خاصیتی آرامش بخش و تسکین دهنده دارد. آبی نماد اعتماد، درستی، خردمندی و پایبندی است. ولی در میان تناژهای این رنگ، سبز-آبی یا فیروزه ای، خلاقانه تر از باقی رنگ ها بنظر می رسند در حالی که سایه های تیره آن جدی و رسمی هستند. آبی رنگ دریا و اقیانوس است به همین دلیل رنگ آبی روشن را رنگی جوان پسند و بی انتها هم می دانند اما رنگ آبی تیره نشانه خردمندی و دانایی می دانند.

مکمل رنگ آبی در دکوراسیون,مبل آبی

دکوراسیون و چیدمان به رنگ آبی

برای داشتن دکوراسیون آبی می توانید رنگ دیوار یا مبلمان را آبی انتخاب کنید. هرگز از یک طیف رنگ آبی برای دکوراسیون و چیدمان استفاده نکنید.

از طیف های رنگ آبی می توانید در دکوراسیون سرویس بهداشتی و حتی آشپزخانه استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:  مدل های انواع توالت فرنگی

استفاده از رنگ آبی تیره یا سورمه ای در اتاق خواب یا اتاق نشیمن به‌ خصوص اگر مبلمان آن به رنگ سفید باشند سبب ایجاد فضایی دوستانه و صمیمی می‌ شود که هر کسی در آن احساس راحتی می کند.

مبل ابی,مبل سلطنتی آبی فیروزه ای

مکمل رنگ آبی در دکوراسیون

انتخاب مکمل رنگ آبی در دکوراسیون برای افرادی که دوست دارند از این رنگ پرطرفدار در طراحی داخلی منزل خود استفاده کنند، اهمیت زیادی دارد.

رنگ های مکمل آبی

رنگ قرمز، زرد و آبی رنگ های اصلی یا اولیه هستند. این سه رنگ از ترکیب هیچ رنگی به دست نمی آیند. ولی با هم ترکیب می شوند و از ترکیب دو رنگ اصلی به مقدار مساوی، رنگ های ثانویه به وجود می آید؛ نارنجی، سبز و بنفش. رنگ های ثانویه، مکمل رنگ های اصلی هستند؛ یعنی از ترکیب دو رنگ ثانویه، رنگ طوسی به دست می آید.

رنگ های مکمل یکدیگر را کامل می کنند و در چرخه رنگ مقابل هم قرار دارند. استفاده از رنگ های مکمل در کنار یکدیگر باعث برجسته تر دیده شدن هر دو رنگ خواهد شد. رنگ نارنجی از ترکیب زرد و قرمز به دست می آید و مقابل رنگ آبی قرار گرفته است. بنابراین رنگ نارنجی، به عنوان مکمل آبی شناخته می شود. با تغییر درجه هر رنگ، رنگ مکمل هم به یکی از رنگ های اصلی خود نزدیک می شود.

دکوراسیون و چیدمان به رنگ آبی,چیدمان خانه به رنگ آبی

مبل آبی کمرنگ

مبل آبی کمرنگ,مبل آبی سلطنتی

مبل آبی سلطنتی

مبل آبی,مبل آبی فیروزه ای

مبل آبی فیروزه ای

فرش آبی درباری,مبل ابی

مبل ال آبی

مبل سلطنتی آبی فیروزه ای,دکوراسیون و چیدمان به رنگ آبی

چیدمان خانه به رنگ آبی

دکوراسیون و چیدمان به رنگ آبی,مبل آبی

مبل سلطنتی آبی فیروزه ای

چیدمان خانه به رنگ آبی,مکمل رنگ آبی در دکوراسیون

مبل ابی

مبل آبی فیروزه ای,مبل آبی کمرنگ

مبل رنگ آبی درباری

مکمل رنگ آبی در دکوراسیون,مبل آبی

چیدمان خانه به رنگ آبی

دکوراسیون و چیدمان به رنگ آبی,چیدمان خانه به رنگ آبی

دکوراسیون خانه با طیف های رنگ آبی

مبل آبی کمرنگ,مبل آبی سلطنتی

مدل فرش آبی درباری

بیشتر بخوانید:  رنگ بژ چه رنگی است؟

 

منبع: بیتوته