تولید محتوا با موبایل با تکنیک پرده سبز در کروماکی لند

تولید محتوا با موبایل با تکنیک پرده سبز در کروماکی لند

ساخت ویدئو کروماکی با موبایل برای کسانی که به تازگی شروع به تولید محتوا کرده اند مبحثی جذاب است. اما آیا می توان با تلفن همراه اقدام به تولید محتوا به وسیله پرده سبز کرد؟ موبایل ها روز به روز قدرت و حافظه بیشتری را در خود جای می دهند. بعضی از موبایل ها مانند دوربین های حرفه ای تنظیمات عکس مانند سرعت شاتر و میزان نور وارد شده به دریچه را به طور دقیق در اختیار مصرف کننده قرار می دهند. همه نرم افزارهای شرکت ادوبی که سازنده نرم افزاری مانند فوتوشاپ است را می توان بر روی انواع سیستم عامل های موبایل نصب کرد. به این همه ویژگی خوب موبایل های امروزی،‌ امکان ساخت ویدئو با پرده سبز را نیز اضافه کنید. چگونگی ساخت ویدئو کروماکی با موبایل سوال پرتکراری است که هر تازه کاری با آن مواجه می شود. امکان تولید محتوا کروماکی آن هم با وسیله ای که به راحتی در دست و جیب جا می شود، بسیار هیجان انگیز است. از آن بهتر اینکه می توانید از ویدئو کروماکی خود کسب درآمد کنید یا عکس های کروماکی استوک خود را که با تلفن همراه خود گرفته اید، به فروش برسانید.

کیفیت دوربین تلفن همراه برای تولید محتوا با موبایل

تولید محتوا با موبایل نیازمند داشتن دوربین مناسبی است که بتوان با آن تصاویر خوبی ضبط کرد. بهتر است به سراغ پرچمداران حوزه گوشی های موبایل بروید و مطمئن شوید که تعداد بالای دوربین های اضافه شده به موبایل های امروزی به خوبی می تواند نیاز های شما را برآورده کند. در صورتی که بودجه لازم برای تهیه پرچمداران بازار را نداردید، از متخصصان حوزه موبایل برای خرید بهترین تلفن همراهی که دوربین با کیفیت داشته و با بودجه شما متناسب باشد، درخواست راهنمایی کنید.

تصویر تولید محتوا به وسیله موبایل با پرده سبز و اپلیکیشن
استفاده از اپلیکیشن do ink برای ویرایش ویدئو گرفته شده با موبایل و پرده سبز

میکروفون با کیفیت برای ساخت ویدئو کروماکی با موبایل

از کیفیت میکروفون گوشی تلفن همراه خود اطمینان حاصل کنید. اگر تلفن همراه شما قدیمی است ممکن است ورودی میکروفون کمی گرد و غبار داشته باشد پس ابتدا از یک متخصص یا تعمیرکار موبایل بخواهید تا سلامت میکروفون شما را بررسی کند. اگر فکر می کنید میکروفون موبایل شما کیفیت لازم را ندارد می توانید با استفاده از نرم افزار ها بر روی ویدئو خود صدا گذاری نمایید. اما این کار مشکلاتی به همراه خواهد داشت. ممکن است صدایی که دوباره بر روی ویدئو ضبط شده قرار می گیرد با تصویر هماهنگ نشود و نتوانید این مشکل را برطرف کنید.

بیشتر بخوانید:  واقعیتی پنهان از تاچ ال سی دی گلکسی سامسونگ a50

خرید میکروفون برای ساخت ویدئو کروماکی

میکروفون هایی در بازار وجود دارند که برای کار با موبایل ساخته شده اند با خریداری یک میکروفون مناسب تلفن همراه مانند میکروفون بویا مشکل کیفیت صدای شما برطرف خواهد شد. انواع میکروفون هایی که برای کار با موبایل ساخته شده اند:

  • میکروفون با سیم
  • میکروفون بی سیم

با توجه به نیاز و کاربری مورد نظر می توانید میکروفون مورد نظر خود را تهیه کنید.

پرده سبز در اپلیکیشن imovie
با استفاده از اپلیکیشن imovie می توان پرده سبز را حذف کرد

پایه موبایل برای ساخت ویدئو با پرده سبز

زمان ضبط فیلم با پرده سبز نیاز دارید تا تلفن همراه خود را ثابت نگه دارید؛ زیرا لرزش دست از کیفیت ویدئوی ضبط شده خواهد کاست. برای ثابت نگه داشتن موبایل خود می توانید از پایه استفاده کنید. همچنین پایه موبایل به شما کمک می کند تا ارتفاع مناسب برای زاویه دوربین را تنظیم کنید. اگر موبایل شما در جایگاه و ارتفاع مناسب نباشد، نورپردازی به خوبی انجام نمی شود. در صورت خرید رینگ لایت حرفه ای،‌ می توانید موبایل خود را بر روی پایه رینگ لایت قرار دهید که برای این کار تعبیه شده است. در  این صورت با یک تیر دو نشان زده اید.

خرید پرده سبز یا پرده کروماکی

برای ساخت ویدئو کروماکی با موبایل یا عکس برداری کروماکی نیازمند تهیه پس زمینه هستید. بسیاری از افراد تازه کار به زیبایی ویدئو خود توجهی نشان نمی دهند. در صورتی که ویدئو شما از لحاظ بصری جذابیت لازم را نداشته باشد، بر درآمد شما تاثیر مستقیم داشته و دنبال کنندگان شما را فراری می دهد. اگر تا به حال به پس زمینه ویدئو خود توجه نکرده اید یا به هر دلیلی نتوانسته اید پس زمینه مورد نظر خود را ایجاد کنید، فون کروماکی یا فون عکاسی مشکل شما را حل خواهد کرد.

تصویر فون عکاسی با موبایل
با استفاده از فون موبایل می توان پس زمینه های زیبایی برای عکاسی با موبایل برداشت

فون عکاسی

فون عکاسی در آتلیه های عکاسی استفاده می شود که در رنگ ها و طرح های متنوعی وجود دارند. در صورتی که می خواهید به طور ثابت پس زمینه زیبایی داشته باشید فون عکاسی یا پرده عکاسی پیشنهاد می شود.

فون کروماکی

با استفاده از پرده سبز می توانید به راحتی بک گراند یا پس زمینه خود را حذف کنید و با نرم افزار های مختلف پس زمینه زیبا و دلخواه خود را جایگزین کنید. خوشبختانه مدل های متنوعی از پرده سبز در بازار موجود هستند که بدون دردسر پهن و جمع می شوند. این نوع پرده ها برای کسانی که جای ثابتی برای تصویربرداری ندارند بسیار مناسب است. یک نوع از این پرده،‌ پرده کروماکی پرتابل است که نیاز به پایه کروماکی ندارد و به سرعت می توان از آن استفاده کرد.

بیشتر بخوانید:  غذاهایی که فقط مختص نصف جهان است

اپلیکیشن های حذف پس زمینه پرده سبز

حذف پرده سبز با اپلیکیشن موبایل امکان پذیر است. در اینجا اپلیکیشن هایی که به شما کمک می کنند تا بک گراند سبز محتوای تولید شده پرده سبز را از ویدئو کروماکی خود حذف کنید آورده شده اند.

  • Imovie
  • Kinemaster
  • Powerdirector
  • Chromavid
حذف پرده سبز با اپلیکیشن powerdirector
با موبایل می توان پس زمینه محتوا تولید شده با پس زمینه سبز را حذف کرد

نورپردازی در ساخت ویدئو کروماکی با موبایل

در صورتی که تمام موارد ساخت یک محتوا ویدئو کروماکی با پرده سبز خوب را رعایت کنید اما به نورپردازی بی توجه باشید،‌ ویدئو شما کیفیت لازم برای جذب مخاطب را نخواهد داشت. از جمله تجهیزات نورپردازی که برای ساخت ویدئو کروماکی نیاز خواهید داشت:

  • رینگ لایت
  • نور پایه ثابت
  • سافت باکس
  • نور Rgb

بنا به بودجه یا نیاز خود می توانید یکی از این ها یا همگی را خریداری نمایید. برای فیلمبرداری کروماکی با موبایل به ترکیب نور گرم و سرد و تعادل این دو توجه داشته باشید. به طور کل تولید محتوا یکی از شغل هایی است که نیاز به ماندن در جای ثابتی ندارد. اگر عشق سفر هستید می توانید از تولید محتوا به کسب درآمد بپردازید. تولید محتوا به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید علاوه بر مشغولیت به شغل دلخواه خود،‌ از آن به کسب درآمد نیز بپردازید. موبایل ها و شبکه های اجتماعی توانستند این رویا را تحقق بخشند، حال با تکنیک کروماکی و تجهیزات پرتابل و قابل حمل این تکنیک،‌ بیش از پیش می توان به تولید محتوای حرفه ای پرداخت. با پیشرفت تکنولوژی و گوشی های موبایلی که دوربین های حرفه ای را در دسترس مصرف کننده قرار می دهند، اپلیکیشن ها نیز روز به روز امکانات بیشتری را در خود جای می دهند تا همه چیز برای تولید یک محتوا عالی آماده باشد.

خرید تجهیزات کروماکی برای تولید محتوا با موبایل

خرید از برند معتبر کروماکی به شما امکان می دهد تا از کیفیت بالای تجهیزات کروماکی خریداری شده مطمئن باشید. برند معتبر کروماکی لند که می توانید محصولاتش را در فروشگاه آنلاین کروماکی لند ببینید، با درج بارکد یکبار مصرف به شما امکان می دهد تا با اسکن بارکد از اصل بودن تجهیزات کروماکی خریداری شده اطمینان حاصل کنید.