بیوگرافی گروه داماهی

بیوگرافی گروه داماهی 300x154 بیوگرافی گروه داماهی

 

در این مطلب از سایت روبیکا همراه شما هستیم با گروه داماهی همراه ما باشید

گروه داماهی از حمزه یگانه، دارا دارایی، ابراهیم علوی، شایان فتحی و رضا کولغانی تشکیل شده که به ترتیب نوازنده پیانو، گیتار باس، عود و گیتار، درامز و خواننده گروه هستند.

«داماهی» یک گروه ایرانی است که در سال 1393 توسط دارا دارایی (نوازنده‌ی باس و سرپرست گروه)، حمزه یگانه (نوازنده‌ی کیبورد و بنجو)، ابراهیم علوی (نوازنده‌ی گیتار و عود)، رضا کولغانی (خواننده) و شایان فتحی (نوازنده‌ی درامز و پرکاشن) تشکیل شد. این گروه با هدف تولید موسیقی با رویکردی آزادانه در تلفیق اِلمان‌های موسیقی محلی ایران (به‌ویژه موسیقی سواحل جنوب ایران)، جَز، رگه، فلامنکو، آفرو، لاتین، فانک، موسیقی هند و … به ساخت و تولید اولین آلبوم خود اقدام نمود و این آلبوم را در شهریور 1394 روانه‌ی بازار نمود.

بیوگرافی گروه داماهی 2 300x194 بیوگرافی گروه داماهی

آهنگ های گروه داماهی

بیشتر بخوانید:  بیوگرافی صبا راد مجری و نویسنده + عکس صبا راد

این گروه در بدو تأسیس این شانس را یافت تا همراه با پروژه‌ی سینمایی «دو-ر-می-فا-صلح» در جریان جام جهانی 2014 به برزیل سفر کند و همراه با چند گروه دیگر ایرانی علاوه بر اجرای چند کنسرت در شهرهای مختلف برزیل، قبل از بازی ایران و نیجریه در شهر کوریتیبا به روی استیج رسمی فیفا که در این شهر بر پا بود، برود و به اجرای کنسرت پردازد.

پس از آن گروه به ایران بازگشت و در تهران و بندرعباس تعدادی کنسرت اجرا نمود. با توجه به عمر کوتاه این گروه، کنسرت‌های این گروه در ایران همواره با استقبال بسیار خوب مردم همراه بوده و گروه توانسته علاوه بر ایجاد رضایت در مخاطب عام، نظر منتقدین و بسیاری از موزیسین‌های ایرانی را نیز به خود جلب کند.

بیوگرافی گروه داماهی 8 300x198 بیوگرافی گروه داماهی

عکس های گروه داماهی

بیشتر بخوانید:  بیوگرافی ملیکا شریفی نیا + عکس های خانواده اش

همچنین اولین آلبوم گروه با نام «داماهی» نیز فروش نسبتاً خوبی در ایران داشته و نوگرایی گروه در ایجاد موسیقی منحصر به فرد و همچنین تنوع در بکارگیری عناصر موسیقیایی ملل مختلف در قالب کلی پاپ باعث شده تا این گروه طیف‌های گوناگونی از مخاطبین را با خود همراه سازد.

جنوبی ها اعتقاد داشتند در خلیج فارس ماهی غول پیکری به نام ” داماهی ” وجود داشته که در بطنش آرمانشهری موجود بوده است.

بیوگرافی گروه داماهی 7 300x195 بیوگرافی گروه داماهی

گروه موسیقی داماهی

گروه «داماهی» در سال ۱۳۹۲ تشکیل شده و متکی بر تجارب گسترده نوازندگانش در گروه های دیگری چون گروه «آبرنگ»، گروه «پیتر سیمانی پور»، گروه «دارا دارایی»، گروه «نایما»، گروه «آهیل» و … است. این گروه با هدف تجربه ای نو در تلفیق موسیقی های معاصر با موسیقی جنوب ایران شروع به فعالیت کرد.

بیشتر بخوانید:  بیوگرافی و تصاویر ستاره حسینی بازیگر سینما و تئاتر

واژه «داماهی» از افسانه های قدیمی جنوبی گرفته شده و بیانگر ایده های هنری گروه است. در افسانه های مردم جنوب ایران، از ماهی عظیم الجثه ای به نام «داماهی» یاد شده که در خلیج فارس می زیسته و در بطن خود یک آرمانشهر نهان داشته است. موسیقی «داماهی» بدون اصرار به گونه یا سبکی خاص، حاصل همنشینی و همنوازی چند موزیسین ایرانی با گرایش ها و سلایق متنوع با خاستگاه های اقلیمی متفاوت است.

بیوگرافی گروه داماهی 4 300x197 بیوگرافی گروه داماهی

 اشنایی با گروه داماهی

آهنگ های گروه داماهی به شرح زیر می باشد:

۱- دخترک

۲- یار عزیز…

۳- بمان

۴- صندلی

۵- محله خاموشان

۶- سوگند

۷- لنج و بیوه

۸- شبهای روز

۹- گوش واره

۱۰- ترنگ

۱۱- مردن مردانه

۱۲- صدا

۱۳- گلبوته

۱۴- سامبای بهار

بیوگرافی گروه داماهی 3 300x199 بیوگرافی گروه داماهی

عکس های گروه داماهی

 گردآوری :بخش سرگرمی روبیکا