بیوگرافی علی نصیریان + تصاویر

fun2177 بیوگرافی علی نصیریان + تصاویر

علی نصیریان نام اصلی 
     بازیگر و کارگردانی در سینما، تئاتر و تلویزیون زمینه فعالیت
     ۱۵ بهمن ۱۳۱۳

  تولد 
تهران
     محل زندگی 
  ایرانی   ملیت
۱۳۲۹ تا کنونسال‌های فعالیت 
فاطمه بیاتهمسر   
سه پسرفرزندان

زندگی‌نامه علی نصیریان
علی نصیریان، روز دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۱۳ شمسی به دنیا آمد. وی در سال ۱۳۲۶ به دبیرستان پیرنیا در چهار راه گمرک رفت و در آنجا با جمشید لایق، اسماعیل داورفر و مهدی فتحی همکلاسی شد. در سال ۱۳۲۹ همزمان با درس دبیرستان، در کلاس جامعه باربد در خیابان لاله زار هم اسم نوشت. این کلاس را اسماعیل مهرتاش در سال ۱۳۰۵ راه انداخته بود و در آن موسیقی، تئاتر و ادبیات درس می‌داد. او در سال ۱۳۳۰ کتاب هنر تئاتر را خواند. او در کلاس تئاتر سعدی که همسر عبدالحسین نوشین آن را اداره می‌کرد هم شرکت کرد. وی در سال ۱۳۳۵ جایزهٔ نخستین مسابقهٔ نمایش‌نامه‌نویسی را برای نمایش بلبل سرگشته دریافت کرد. فیلم گاو ساخته داریوش مهرجویی نخستین فعالیت سینمایی او بود. نصیریان در سال ۱۳۶۲ نقش قاضی شارح را در سریال سربداران بازی کرد، نقشی که بین تمام نقش‌هایش تا آن تاریخ منحصر به فرد بود. آقای هالو، کفش‌های میرزا نوروز، شیر سنگی، ناخدا خورشید، هزاردستان، سال‌های خاکستری، بوی پیراهن یوسف و میوه ممنوعه از آثارهای قابل توجه و ماندگار وی می‌باشد. وی در ۱۳۸۰ به عنوان یکی از چهره‌های ماندگار ایرانی در رشتهٔ بازیگری تئاتر و سینما شناخته شد.

 

گفتگو با علی نصیریان
چه شد که وارد عرصه بازیگری شدید؟
پدرم بسیار مذهبی و در عین حال صاحب ذوق بود. منزل ما هم آن زمان در میدان شاپور بود. در آن جا قهوه خانه های بسیاری وجود داشت که همیشه مراسم نقالی برپا بود. در ایام محرم هم گروه های تعزیه بسیاری به محله ما می آمدند. من با پدرم به تماشای تعزیه می رفتم و از همان زمان به بازیگری علاقه مند شدم.

اگر بخواهید به گذشته بازگردید، به یاد چه چیزی می افتید؟
به یاد تقلید کردن هایم از آدم هایی که بازی می کردند، تعزیه اجرا می کردند یا معرکه می گرفتند و… . این تقلیدها برایم خیلی جذاب و شیرین بود؛ به شکلی که وقتی به آن دوران فکر می کنم، بلافاصله همین ها در ذهنم نقش می بندد.

این علاقه مندی از چه زمانی برای تان جدی شد؟
از سال دوم دبیرستان به شکل جدی کار خودم را شروع کردم. در دبیرستان دوستی داشتم به نام بهمن فرسی که یکی دو سال از ما بزرگ تر بود. او یک روز به من گفت که می خواهم تئاتر کار کنم. من هم رفتم و با او همکاری کردم.

اولین تجربه بازیگری تان چگونه بود؟
هرگاه به تماشای نمایش های سیاه بازی می رفتم، آن قدر تحت تأثیر آن ها قرار می گرفتم که حرکات آن ها را تقلید می کردم، اما اولین حضور جدی من در تئاتر مربوط به دوران دبیرستان است که با چند نفر از دوستانم ـ که همه آن ها بعدها از بازیگران بزرگ تئاتر شدند ـ گروه تئاتر راه انداختیم. به کلاس های تئاتر هم می رفتم. به همین دلیل لاله زار پاتوق اصلی ام شده بود. به دلیل اجرای تئاترهای ویژه در آن دوران، خیلی زود نام گروه ما بر سر زبان ها افتاد. جمشید مشایخی و عزت الله انتظامی هم از اعضای ثابت گروه ما بودند، اما به دلیل شرایط ویژه آن زمان، از ما در سینما استفاده نمی شد. هر چند من خیلی علاقه مند به بازیگری در سینما بودم.

کی وارد تلویزیون شدید؟
در سال 1337 تلویزیون خصوصی ایران راه اندازی شد و دو سال بعد همکاری اداره هنرهای دراماتیک با تلویزیون در قالب اجرای نمایش های زنده تلویزیونی شکل گرفت. برای این اجراها 6 گروه انتخاب شد و من هم که از سال 36 به استخدام اداره هنرهای زیبا درآمده بودم، سرپرستی یکی از این گروه ها را برعهده گرفتم و نمایش های زیادی را در تلویزیون اجرا کردم که سبب شد مردم مرا بشناسند. در مجموع بیش از 50 تئاتر تلویزیونی در مقام بازیگر یا کارگردان داشتم و هم زمان با افتتاح تالار سنگلج، کارگردان یا بازیگر اجراهای صحنه ای نیز بودم.

fun2177 5 بیوگرافی علی نصیریان + تصاویر

علی نصیریان، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون و نمایشنامه‌نویس ایرانی است

 

فکر می کنم با فیلم گاو وارد سینما شدید.
بله، همین طور است. سال 1342 نمایشی را به نام گاو در تلویزیون به صورت زنده اجرا کرد یم که در سال 48 غلامحسین ساعدی نویسنده این کار، داریوش مهرجویی را به ما معرفی کرد و گفت: در حال نوشتن فیلم نامه ای با همین نام و موضوع هستم. قصدشان این بود تا کاری تازه و سوا از سینمای رایج بسازند. گروه ما در این فیلم بازی کرد و من نقش مش اسلام را داشتم. در آن زمان 34 ساله بودم. بعد از گاو به پیشنهاد آقای مهرجویی، سناریوی آقای هالو را نوشتم که فیلم دوم من بود. آقای هالو تنها تجربه من در زمینه فیلم نامه نویسی بود و با توجه به علاقه ام به کار اجرا، دیگر فیلم نامه نویسی را ادامه ندادم. پستچی، دایره مینا و حیاط پشتی مدرسه آفاق که بعدها نامش به مدرسه ای که می رفتیم تغییر کرد، از جمله فیلم هایی بود که گروه ما با مهرجویی همکاری کرد‎.‎

کارهای بزرگ شما مثل سربداران و هزار دستان پس از انقلاب شکل گرفت، در این باره بیش تر توضیح بدهید.
در سال 59 بازنشسته شدم و چون دیگر گروه نداشتیم، تئاتر کار نکردم و وارد کارهای تصویری شدم و در سریال های هزاردستان و سربداران که جزو اولین مجموعه های تلویزیونی پس از انقلاب بود، حضور پیدا کردم. محمد علی نجفی را قبل از انقلاب دیده بودم. او برای بازی در نقش قاضی شارع، در مجموعه سربداران از من دعوت کرد و بعد از خواندن سناریو احساس کردم نقش خیلی خوبی است که تفاوت زیادی هم با نقش های قبلی ام دارد. مرحوم رهگذر متن بسیار خوبی برای این مجموعه نوشته بود. بازی ام در سربداران رو به پایان بود که آقای حاتمی پیشنهاد نقش ابوالفتح در هزار دستان را مطرح کرد که قرار بود در همان شهرک سینمایی کار شود. علی حاتمی برای هزاردستان آلبومی از هنرپیشگان را گرد آورد و با گروهی از بچه های تئاتر که از دهه 30 کار خودشان را آغاز کرده بودند، این مجموعه را ساخت. ساخت هزاردستان طولانی شد. البته من تنها دو ماه در لوکیشن بازارچه مشغول بودم. حاتمی می خواست این مجموعه نو باشد. تا حدود زیادی هم موفق شد. در واقع جمع کردن این همه هنرپیشه کار آسانی نبود. حاتمی به خاطر خلق خوشش توانست همه را دور خودش جمع کند.

درباره فیلم کفش های میرزا نوروز توضیح بفرمایید.
در سال 64 فیلم «کفش های میرزا نوروز» را با محمد متوسلانی کار کردم که فیلمی کمدی بود و در آن زمان استقبال زیادی از آن شد و هنوز هم مردم آن را خیلی دوست دارند. خیلی ها وقتی مرا می بینند، به آن فیلم اشاره می کنند و می پرسند کفش ها چه شد؟ تجربه دیگر کمدی ام سه قسمت از مجموعه ای به نام خیرالله و صندوق چه اسرار به کارگردانی داریوش مؤدبیان بود که نقش ماشاءالله خان را بازی می کردم که آن هم کار خوبی بود.

در یک نگاه کلی به تئاتر و سینما، شما تئاتر را جلوتر می بینید یا سینما را؟
تئاتر سبب رشد اندیشه شده است. سینما هم بدون فکر و اندیشه نیست. چون سینما به هر حال تصویری تر است. آخرین کار سینمایی من فیلم جزیره آهنی بود که کارگردان بسیار جوان، متفکر و ب استعدادی داشت. البته تئاتر بیش تر انسان را به اندیشیدن وا می دارد تا سینما، ولی سینمای ما هم فرهنگ و اندیشه دارد و اگر در دنیا مطرح می شود به همین دلیل است. من فکر می کنم در هر دو جا می توان تفکر را دید.

فکر می کنید انجام کار مذهبی چه تفاوتی با کارهای دیگر دارد؟
کارگردانی که اقدام به اجرای نمایش مذهبی می کند، خود باید دارای اعتقادات مذهبی باشد تا در اثرش صداقت دیده شود. اگر باورهای مذهبی کسی قوی نباشد و دست به اجرای نمایش مذهبی بزند، کار صادقانه ای نکرده است. برخی افراد آیین و مذهب را بهانه کار کردن و پول درآوردن قرار می دهند. به دلیل فراهم شدن موقعیت اجرای نمایش مذهبی نباید به سراغ این ژانر از تئاتر رفت، بلکه باید نسبت به این مقوله باور داشت تا در این کار موفق شویم.

سینمای پس از انقلاب را چه طور ارزیابی می کنید؟
بعد از انقلاب، سینما دچار تحولی اساسی شد و به سرعت به سمت پیشرفت و موفقیت نسبی حرکت کرد. در این دوره کارگردان های بسیار موفقی وارد عرصه شدند که همکاری با آن ها برای من لذت بخش بود. در این دوره فعالیت سینمایی من بر فعالیت های تئاتری غلبه کرد، به طوری که من در دهه 60 یکی از پرکارترین بازیگران سینما بودم و در 12 فیلم حضور جدی داشتم.

fun2177 2 بیوگرافی علی نصیریان + تصاویر

علی نصیریان در سال ۱۳۶۲ نقش قاضی شارح را در سریال سربداران بازی کرد

کارهای خودتان را چه طور می بینید؟
من کارهای زیادی در تلویزیون داشتم و بعضی از مجموعه ها از جمله سربداران، هزار دستان، گرگ ها و همسایه ها، جزو آثار موفق زمان خودشان بوده اند، اما هیچ وقت تمایل خاصی ندارم برای این که حتماً در تلویزیون یا سینما باشم. بستگی دارد که چه چیزی پیش آید و آن چیزی را که تا حدودی احساس کنم، بد نباشد قبول می کنم. هنرپیشه باید حضور داشته باشد و نمی شود زمان طولانی نباشد و دیده نشود و کم و بیش باید تلاش خودش را داشته باشد. شیخ بهایی به کارگردانی شهرام اسدی از کارهای تلویزیونی ام است که هنوز پخش نشد و در فاز دوم این مجموعه نقش پیری شیخ بهایی را در زمان شاه عباس بازی کردم.

نظرتان درباره تجلیل از هنرمندان و انتخاب چهره های ماندگار چیست؟
بعد از انقلاب این کارها جا افتاده است، به خصوص برای کسانی که زحمت کشیده اند و حالا به پیری رسیده اند. بعضی از این ها ممکن است خیلی کم تحمل باشند و این برنامه ها باعث می شود دل گیر و افسرده نشوند. این بزرگداشت ها و تجلیل ها برای نسل جوان هم خوب است که ببینند اگر زحمت بکشند، زمانی از آن ها تقدیر خواهد شد. ما ایرانی ها همیشه حرمت استاد را نگه داشته ایم و این سنتی دیرین است و کاری هم که الان می شود، بر اساس همین سنت است که خیلی خوب و ارزش مند است.

آخرین حرف تان؟
برای همه دوستان، آشنایان و فامیل آرزوی سلامتی دارم. وقتی می گویم فامیل، منظورم همه مردم است. چون ما با همه مردم فامیل هستیم. سلامتی بالاترین نعمت خداوند است. امیدوارم مردم مراقب خودشان باشند و آرزوی من این است که مردم شریف ایران سلامت باشند.

 

بیشتر بخوانید:  بیوگرافی هانیه غلامی + عکس های هانیه غلامی

5b210bb5a87b5 fun2177 3 بیوگرافی علی نصیریان + تصاویر

علی نصیریان, با فیلم گاو وارد سینما شد

 

آثار علی نصیریان
آثار سینمایی علی نصیریان

نام فیلمسال
ایران برگر  (۱۳۹۳)
  ارتباط خانوادگی  (۱۳۸۹)
    شکارچی شنبه (۱۳۸۸)
 پستچی سه بار در نمی‌زند (۱۳۸۷)
    جزیره آهنی(۱۳۸۳)
  شاه خاموش(۱۳۸۲)
دیوانه‌ای از قفس پرید(۱۳۸۱)
زندانی ۷۰۷(۱۳۸۰)
کمیته مجازات(۱۳۷۷)
برج مینو(۱۳۷۴)
    بوی پیراهن یوسف(۱۳۷۴)
  شعله‌های خشم(۱۳۷۱)
عشق من شهر من(۱۳۷۰)
    پول خارجی(۱۳۶۸)
  روز باشکوه(۱۳۶۷)
    سال‌های خاکستری(۱۳۶۷)
    ترنج(۱۳۶۵)
    دزد و نویسنده(۱۳۶۵)
    شیر سنگی(۱۳۶۵)
ناخدا خورشید(۱۳۶۵)
جاده‌های سرد(۱۳۶۴)
کفش‌های میرزا نوروز(۱۳۶۴)
کمال‌الملک(۱۳۶۲)
    جایزه(۱۳۶۱)
    آفتاب‌نشین‌ها(۱۳۶۰)
بند(۱۳۶۰)
فصل خون(۱۳۶۰)
    مدرسه‌ای که می‌رفتیم(۱۳۵۹)
    دایره مینا(۱۳۵۷)
    سرایدار(۱۳۵۵)
    مهرگیاه(۱۳۵۴)
   پستچی(۱۳۵۱)
    ستارخان(۱۳۵۱)
   آقای هالو(۱۳۴۹)
    گاو(۱۳۴۸)

 

بیشتر بخوانید:  بیوگرافی محسن نامجو | آهنگساز و خواننده ایرانی

   آثار تلویزیونی علی نصیریان

سالعنوانسمتکارگردانپخش
۱۳۹۴شهرزادبازیگرحسن فتحیشبکه نمایش خانگی
۱۳۹۳–۱۳۹۲قاب خاطرهبازیگرحجت ذیجودیشبکه آی‌فیلم
۱۳۹۲تله‌فیلم «در آغاز یک روز»بازیگربهرام توکلیشبکه ۴
۱۳۹۳–۱۳۹۱جلال‌الدین بازیگرشهرام اسدی
آرش معیریان
پخش از دی ماه ۱۳۹۳ از شبکه ۱
۱۳۹۱رؤیای گنجشک‌هابازیگرراما قویدلشبکه ۲
۱۳۹۰–۱۳۸۹تله‌فیلم «قلب دوم»بازیگربهنام بهزادی
۱۳۸۸تله‌فیلم «درخت چشمه»بازیگرمحسن تربیت‌دوستشبکه ۳
۱۳۸۸زمین انسان‌هابازیگرابوالحسن داوودیآغاز پخش از فروردین ۱۳۹۰ – شبکه تهران
۱۳۸۷بهشت و بهاربازیگرجمشید بیات‌ترکپخش در نوروز ۱۳۸۸ – شبکه ۱
۱۳۸۷تله‌تئاتر «آدم خوابش میگیره»نویسندهمحمد یعقوبیشبکه ۴
۱۳۸۷شیخ بهاییبازیگرشهرام اسدی
۱۳۸۶میوه ممنوعهبازیگرحسن فتحیشبکه ۲
۱۳۸۵پرواز در حباببازیگرسیروس مقدمشبکه ۳
۱۳۸۲نیمهٔ گمشدهبازیگرفیاض موسوی
۱۳۸۳مهر و ماهبازیگرفیاض موسویشبکه ۱
۱۳۸۱روزهای بیادماندنیبازیگرهمایون شهنوازشبکه ۱
۱۳۸۱–۱۳۷۸روشن‌تر از خاموشیبازیگرحسن فتحی
۱۳۸۰تصمیم نهاییبازیگرمحسن شاه‌محمدیشبکه ۱
۱۳۷۹همسایه‌هابازیگرمحمدحسین لطیفیشبکه ۳
۱۳۷۸ثقةالاسلام تبریزی
(۱۲ روز از تاریخ مشروطه)
بازیگرحجت قاسم‌زاده اصلتهیه شده برای سیمای آذری شبکه جهانی سحر
۱۳۷۸زمان شوریدگیبازیگرمحمدعلی نجفی
۱۳۷۸–۱۳۷۵آژانس دوستیبازیگر مهمانگروه کارگردانان
۱۳۷۷تله‌تئاتر «نیرنگ‌بازی‌های آقای اسکابن»بازیگرداریوش مؤدبیان
۱۳۷۷همشاگردی‌هابازیگراحمد نجیب‌زاده
مسعود شاه‌محمدی
۱۳۷۶نسیمبازیگرابوالقاسم معارفیپخش در رمضان ۱۳۷۶ – شبکه ۱
۱۳۷۵بهشت گم‌شدهبازیگرکامران قدکچیانشبکه ۳
۱۳۷۴عیارانبازیگرکاظم بلوچی
۱۳۷۴زیر گنبد کبودبازیگربهمن زرین‌پورشبکه تهران
۱۳۷۴در چهارچوب مقررات بازیگرداریوش مؤدبیانشبکه ۱
۱۳۷۴پردهٔ عجایببازیگرداریوش مؤدبیانشبکه ۲
۱۳۷۲–۱۳۷۰مش‌خیرالله صندوقچه اسراربازیگرداریوش مؤدبیان
حسین فردرو
بازی در اپیزود «ماشالله پسر شمشیر»
۱۳۶۶–۱۳۶۵گرگهابازیگرداود میرباقری
۱۳۶۶–۱۳۵۸هزاردستانبازیگرعلی حاتمی
۱۳۶۳تله‌تئاتر «سوزنبانان»بازیگرداریوش مؤدبیان
حسین فردرو
۱۳۶۳سربدارانبازیگرمحمدعلی نجفیدر نقش «قاضی شارح»
۱۳۵۴تله‌تئاتر «استعمال دخانیات ممنوع»نویسندهخسرو شجاع‌زادهکارگردان تلویزیونی: «مسعود فروتن»
۱۳۴۶تله‌تئاتر «خانه روشنی»بازیگر
کارگردان هنری
علی نصیریاننویسنده: «غلامحسین ساعدی»
۱۳۴۵تله‌تئاتر «مجسمهٔ جاندار»بازیگرعزت‌الله انتظامی«فرزانه تأئیدی» هم در این نمایش بازی کرده بود.
۱۳۴۵تله‌تئاتر «سیزده به‌در»نویسنده
کارگردان هنری
علی نصیریان
۱۳۴۵تله‌تئاتر «رعد در خیابان»بازیگر
کارگردان هنری
علی نصیریان
۱۳۴۵تله تئاتر «لولو سر خرمن»بازیگر
کارگردان هنری
علی نصیریاننویسنده: «منوچهر شیبانی»
۱۳۴۴تله‌تئاتر «گاو»بازیگرجعفر والینسخه سینمایی آن در سال ۱۳۴۸، بر اساس داستان چهارم
کتاب «عزاداران بیل» اثر «غلامحسین ساعدی»، توسط
«داریوش مهرجویی» ساخته شد.
۱۳۴۴تله‌تئاتر «جعفرخان از فرنگ برگشته»بازیگر
کارگردان هنری
علی نصیریاننویسنده: «حسن مقدم»
در آذرماه ۱۳۴۴ پخش شد.
۱۳۴۳تله‌تئاتر «یک کلاغ، چهل کلاغ»بازیگر؟«خسرو شجاع‌زاده»، «ظفیره داداشیان»، «محمود رئوفی» ،
«فرزانه تأئیدی»، «جمیله شیخی»، «مهین شهابی» و
«عزت‌الله انتظامی»، هم در این نمایش تلویزیونی بازی
کرده بودند.
۱۳۴۳تله‌تئاتر «گوهر شب‌چراغ»نویسنده
کارگردان هنری
علی نصیریان
۱۳۴۳تله‌تئاتر «پهلوان کچل»نویسنده
کارگردان هنری
علی نصیریان
۱۳۴۳تله‌تئاتر «روشنایی‌های خانه ما»بازیگرعزت‌الله انتظامی
۱۳۴۳تله‌تئاتر «مرداب»بازیگر
کارگردان هنری
علی نصیریاننویسنده: «لسلی ساندرز»
در مرداد ۱۳۴۳ پخش شد و «جمیله شیخی» و
«فرزانه تأئیدی» نیز در این نمایش تلویزیونی بازی کرده بودند.
۱۳۴۲تله‌تئاتر «عروسک‌های گوشتی»بازیگر
کارگردان هنری
علی نصیریاننویسنده: «پرویز صیاد»
در اسفند ۱۳۴۲ پخش شد و «عزت‌الله انتظامی» هم در آن
بازی کرده بود.
۱۳۴۲تله‌تئاتر «ابرام آقا»بازیگر
کارگردان هنری
علی نصیریاننویسنده: «پرویز صیاد»
در اسفند ۱۳۴۲ پخش شد و «عزت‌الله انتظامی» هم در آن
بازی کرده بود.
۱۳۴۲تله‌تئاتر «بیگانه در خانه»نویسنده
کارگردان هنری
علی نصیریان
۱۳۴۲تله‌تئاتر «کنار جاده»بازنویسی متنعزت‌الله انتظامینمایشنامه را «مهین تجدد» نوشته است.
۱۳۴۲تله‌تئاتر «هالو»نویسنده
کارگردان هنری
علی نصیریانبعدها، «داریوش مهرجویی» بر اساس همین نمایشنامه،
فیلم «آقای هالو» را در سال ۱۳۴۹ ساخت.
۱۳۴۲تله‌تئاتر «دشتبان»نویسنده
کارگردان هنری
علی نصیریان
۱۳۴۲تله‌تئاتر «سیسیل یا مکتب پدران»بازیگرجعفر والی«داوود رشیدی» و «فرزانه تأئیدی» هم در آن بازی کرده بودند.
۱۳۴۲تله‌تئاتر «افعی طلایی»نویسندهعباس جوانمرد«جمشید مشایخی» هم در آن بازی کرده بود.
۱۳۴۲تله‌تئاتر «پنجره»بازیگرجعفر والی«فرزانه تأئیدی» هم در آن بازی کرده بود.
۱۳۴۲تله‌تئاتر «سیاه»نویسنده
کارگردان هنری
علی نصیریانبنا به گفته خودش، نسخه تئاتری این نمایشنامه، اولین اثری
بود که علی نصیریان با کارگردانی خودش در فروردین ماه ۱۳۴۰
به روی «صحنه» برد.[۵]
۱۳۴۱تله‌تئاتر «آتشکده»کارگردان هنریعلی نصیریاننویسنده: «پرویز صیاد»
«منوچهر فرید»، «فرزانه تأئیدی» و «مهین شهابی» هم در
آن بازی کرده بودند.
۱۳۴۱تله‌تئاتر «مارتی»کارگردان هنریعلی نصیریاننویسنده: «پَدی چایفسکی»
۱۳۴۱تله‌تئاتر «بازگشتی نیست»بازیگرعزت‌الله انتظامیدر فروردین ماه ۱۳۴۱ پخش شد.
۱۳۴۰تله‌تئاتر «ترانهٔ شادی»نویسندهجعفر والی
۱۳۴۰تله‌تئاتر «شیدوش و ناهید»بازیگر
کارگردان هنری
علی نصیریاننویسنده: «ابوالحسن فروغی»
در شهریور ۱۳۴۰ پخش شد و «محمدعلی کشاورز» و
«عزت‌الله انتظامی» در آن بازی کرده بودند.
۱۳۴۰تله‌تئاتر «رستاخیز»بازیگر
کارگردان هنری
علی نصیریاننویسنده: «پرویز صیاد»
در مرداد ۱۳۴۰ پخش شد و «عزت‌الله انتظامی» هم در آن بازی
کرده بود.
۱۳۴۰تله‌تئاتر «تابستان طولانی»بازیگر؟«محمدعلی کشاورز»، «فرزانه تأئیدی»، «جمیله شیخی»
و «پوران رجبی پور» هم در آن بازی کرده بودند.
۱۳۴۰تله‌تئاتر «بن‌بست»بازیگر
کارگردان هنری
علی نصیریاننویسنده: «پرویز صیاد»
«جمیله شیخی» هم در آن بازی کرده بود.
۱۳۴۰تله‌تئاتر «طلسم»بازیگر
کارگردان هنری
علی نصیریاننویسنده: «پرویز صیاد»
در اردیبهشت ۱۳۴۰ پخش شد و عزت‌الله انتظامی هم در آن
بازی کرده بود.
۱۳۴۰تله‌تئاتر «عروسی جناب میرزا»بازیگر
کارگردان هنری
علی نصیریاننویسنده: «محمدطاهر قاجار»
در فروردین ۱۳۴۰ پخش شد و عزت‌الله انتظامی هم در آن
بازی کرده بود.
۱۳۳۹تله‌تئاتر «شام خصوصی»بازیگر
کارگردان هنری
علی نصیریاننویسنده: «ایو شاتلین»
«محمدعلی کشاورز» و «نصرت پرتوی» هم در آن بازی کرده
بودند.
۱۳۳۹تله‌تئاتر «ویلای یوکا»بازیگرعباس جوانمردنویسنده: «ایزابل شرایبر»
در آبان ۱۳۳۹ پخش شد و در آن «محمدعلی کشاورز» ،
«اسماعیل داورفر»، «عزت‌الله انتظامی»، «ایرج تاجبخش» ،
«جمیله شیخی»، «عباس جوانمرد»، «عباس امجدی» و
«جمشید لایق» هم بازی کرده بودند.
۱۳۳۹تله‌تئاتر «غرور زندگی»بازیگر
کارگردان هنری
علی نصیریاننویسنده: «پل ژرالدی»
در آبان ماه ۱۳۳۹ پخش شد و «اسماعیل شنگله» هم
در آن بازی کرده بود.
۱۳۳۹تله‌تئاتر «پزشک دهکده کوکونیان»بازیگر
کارگردان هنری
علی نصیریاننویسنده: «ماکس روکت»
در مهرماه ۱۳۳۹ پخش شد و در آن «جمیله شیخی» ،
«عزت‌الله انتظامی»، «اسماعیل شنگله» و «نصرت پرتوی»
هم بازی کرده بودند.
۱۳۳۹تله‌تئاتر «خانهٔ اجاره‌ای»بازیگرعزت‌الله انتظامیدر شهریور ۱۳۳۹ پخش شد و در آن «عزت‌الله انتظامی» ،
«محمدعلی کشاورز»، «جعفر والی»، «عزت پریان»
و «علی آزاد» هم بازی کرده بودند.
۱۳۳۹تله‌تئاتر «منطقه جنگی»بازیگرعباس جوانمردنویسنده: «یوجین اونیل»
در مرداد ماه ۱۳۳۹ پخش شد.
۱۳۳۹تله‌تئاتر «بعد از سی سال»بازیگر
کارگردان هنری
علی نصیریاندر مرداد ۱۳۳۹ پخش شد و در آن «جمیله شیخی» ،
«جمشید لایق»، «اسماعیل شنگله»، «جمشید مشایخی»
و «پرویز کاردان» هم بازی کرده بودند.
۱۳۳۹تله‌تئاتر «خودکشی»بازیگر
کارگردان هنری
علی نصیریاننویسنده: «روبر دلاور»
در تیرماه ۱۳۳۹ پخش شد و در آن «جمیله شیخی» و
«محمدعلی کشاورز» هم بازی کرده بودند.

 

بیشتر بخوانید:  بیوگرافی محسن ابراهیم زاده + عکس های محسن ابراهیم زاده

 تصاویر علی نصیریان

5b210bbca3feb fun2177 5 بیوگرافی علی نصیریان + تصاویرعلی نصیریان

5b210bc02bb6b fun2177 6 بیوگرافی علی نصیریان + تصاویر

عکس های علی نصیریان

5b210baee3738 fun2177 1 بیوگرافی علی نصیریان + تصاویر