آموزش html

در این مقاله قصد داریم به بررسی و چگونگی آموزش  htmlکه یکی از آموزش های ضروری برای یادگیری طراحی سایت است بپردازیم. طراحی و ساخت وب سایت مراحل مختلفی دارد، اما اولین مرحله آن یادگیری زبان های انجام این کار است که یکی از آن ها زبان برنامه نویسی html می باشد.

همچنین شما می توانید از آموزش تخصصی سئو آیلین وب نیز استفاده نمایید.

  • Html چیست؟
  • چه افرادی می توانند از آموزش htmlاستفاده کنند؟
  • Html چند نسخه دارد؟
  • از چه طریق می توان آموزش htmlرا دریافت کرد؟

Html چیست؟

برخورداری از یک وب سایت حرفه ای تنها در صورتی امکان پذیر است که این وب سایت با دقیق ترین زبان های برنامه نویسی تنظیم و ایجاد شده باشد. برای ساخت وب سایت، نیاز به زبان های متعددی است، کدنویسی های اولیه انجام این کار با استفاده از ابزار html انجام شود. در این مقاله در مورد ماهیت این ابزار و ویژگی های آن توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

تعریف html

Html مختصر شده واژه Hypertext Markup Language می باشد. این واژه در فارسی به زبان نشانه گذاری برای ابر متن ها معنی می شود. بیشترین کاربرد این زبان نشانه گذاری اسناد است. این کار در مرورگرهای وب برای ایجاد وب سایت ها انجام می گیرد. به عبارت ساده تر، html یکی از بان های برنامه نویسی است که برای ساخت وب مورد استفاده قرار می گیرد. این صفحات می توانند تنها شامل متن بوده یا دارای عکس، جداول و… نیز باشند. این زبان، یکی از پایه ای ترین زبان ها برای طراحی سایت است و بنیاد و اساس صفحات وب سایت تشکیل شده از آن می باشند. تمام اطلاعات موجود در یک سایت و نمایش داده شده برای کاربران اعم از عنوان و متون، تصاویر و … همگی بر پایه این زبان تنظیم و ایجاد شده اند. البته بیان کردن html به عنوان زبان صرفا برای راحتی تعریف این ابزار است در حالیکه html دقیقا یک زبان برنامه نویسی نیست و روش و شیوه ای است که از طریق آن می توان ساختار صفحات وب و جزئیات آن را اجرا و طراحی کرد.

یادگیری html، برای استفاده از آن و ایجاد یک سایت حرفه ای، به خصوص برای افرادی که قصد ورود حرفه ای به بازار کار طراحی سایت را دارند الزامی است. امروزه روش های زیادی برای آموزش html وجود دارد که یکی از آن ها سایت های آموزش دهنده مانند آیلین وب می باشند.

چه افرادی می توانند از آموزش  htmlاستفاده کنند؟

از زمان ایجاد و استفاده از html تحول عظیمی در طراحی وب سایت به وجود آمد. وب سایت های طراحی شده پیش از html تنها شامل متون بودند و امکان استفاده از جزئیاتی مانند تصاویر و جداول در آن ها وجود نداشت اما بعد از ایجاد html وب سایت ها تغییرات اساسی داشته و امکانات مختلفی به آن ها اضافه شد.

کاربرد html

هرگونه جزئیاتی که در صفحات وب قرار می گیرد برپایه html و با استفاده از آن وارد سایت شده است. با استفاده از html می توان انواع متون را وارد سایت کرد. البته نکته مهمی که در مورد این زبان وجود دارد این است که با استفاده از این زبان شکل ساده و بدون استایل اطلاعات وارد صفحه وب می شود و برای اقداماتی مانند تغییر فونت، رنگ نوشته ها، سایز و… نیاز است از ابزار و زبان های کمکی و تکمیلی مانند css استفاده شود. بنابراین تعریف می توان گفت که html اسکلت اصلی سایت را تشکیل می دهد.

استفاده از html

این زبان کد نویسی در برنامه نویسی سایت، زبانی است که با آموزش درست و دقیق برای همه افراد قابل استفاده می باشد، اما بیشترین افرادی که نیاز به استفاده از این زبان داشته و آموزش html برای آن ها الزامی می باشد افرادی هستند که قصد طراحی سایت به طور حرفه ای را داشته و تمایل به یادگیری برنامه نویسی وب سایت دارند. در قدم اول برای طراحی سایت باید این زبان فراگرفته شود.

راحت ترین روش برای آموزش html به طور کامل، سایت های آموزش دهنده می باشند که امروزه استفاده از آن ها به صرفه تر بوده و باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود، یکی از این سایت ها که مرجع خوبی برای آموزش html می باشد سایت آیلین وب است.

Html چند نسخه دارد؟

پیشرفت تکنولوژی و افزایش اطلاعات در تمام زمینه ها تاثیرگذار بوده است. یکی از زمینه هایی که تکنولوژی در آن پیشرفت زیادی داشته برنامه نویسی و طراحی وب سایت و نرم افزار های کامپیوتری می باشند. مطابق با این پیشرفت، html نیز پیشرفت و تغییرات زیادی داشته و نسخه های مختلفی از ابتدای عرضه به آن اضافه شده اند.

نسخه های html

افرادی که آموزش html را آغاز می کنند ممکن است به خاطر وجود نسخه های مختلف آن دچار سردرگمی شوند و در انتخاب اینکه کدام نسخه برای آموزش یادگیری مناسب تر تردید داشته باشند، نکته مهمی که در این جا لازم به ذکر می باشد، این است که تمام نسخه های این زبان یکی است و با یادگیری اولین نسخه از آن تنها نیاز است که برای آموزش html به طور پیشرفته، اطلاعات تکمیلی و اضافه شده در هر نسخه را فرا گرفت. نسخه اول html از سال 1991 منتشر شده است، دومین نسخه ای ابزار در سال 1995، نسخه سوم در سال 1997، چهارمی  در سال 1999 و 2000 و آخرین نسخه آن در سال 2014 منتشر شده است. وب سایت آیلین وب، ارائه دهنده آموزش های کامل تمام نسخه های این ابزار می باشد.

 

از چه طریق می توان آموزش  htmlرا دریافت کرد؟

در گذشته برای یادگیری مباحثی مانند برنامه نویسی یا html نیاز به مراجعه به کلاس های حضوری بود. امروزه اما انجام این کار بسیار ساده تر است و از طریق آموزش های مجازی و آنلاین میتوان یادگیری را با همان کیفیت کلاس های حضوری و حتی بیشتر و بهتر از آن کسب کرد. یکی از راه های آموزش  html وب سایت آیلین وب می باشد. در این وب سایت نه تنها آموزش  html به طور کامل به علاقه مندان انجام می شود بلکه آموزش های کامل تری در زمینه وب سایت و نحوه طراحی و کار با وب سایت ها نیز به علاقه مندان ارائه می شود.